НОВИНИ

11.07.2005 | Найбіднішим країнам виділили 50 млрд. доларів
Джерело - Korespondent

На самміті Великої вісімки підписано угоду про виділення найбіднішим країнам додаткової допомоги в обсязі 50 млрд. доларів.


Про це заявив прем’єр-міністр Британії Тоні Блер у шотландському місті Гленіглс, де в п’ятницю закінчився самміт G8 ("великої вісімки").


"Це не зовсім те, чого ми всі хотіли, але це реальний відчутний прогрес", - сказав Тоні Блер.


Водночас лідерам розвинутих країн і Росії вдалося домовитися про виділення пакета фінансової допомоги для палестинців на найближчі кілька років, загальним обсягом у 3 млрд. доларів.


Виступаючи під завісу самміту "великої вісімки", Блер також додав, що до підсумкового комюніке включено домовленість про створення нових миротворчих сил для Африки, а також прихильність африканських лідерів до досягнення демократії, верховенства закону й ефективного врядування.


Суперечки про клімат


Крім того, Тоні Блер заявив про проведення в Лондоні восени цього року міжнародної конференції, на якій буде розглянуто питання подальшої допомоги країнам африканського континенту, а також проблеми зміни клімату.


З чорнового варіанту комюніке, що потрапив у руки журналістам, про заходи для боротьби зі зміною клімату стало ясно, що в цьому питанні просування не досягнуто: позиція США щодо Кіотського протоколу не змінилася.


У проекті комюніке сказано, що "незважаючи на наше неповне знання механізму клімату, у нам відомо досить, щоб діяти вже зараз".


У документі також міститься визнання, що план ООН про боротьбу зі зміною клімату, частиною якого є Кіотский протокол, являє собою "відповідну основу для переговорів про різнобічний режим заходів для зміни клімату".


Організації захисту природи засудили цей документ як "втрачену можливість".


Американська позиція


Основний аргумент Сполучених Штатів проти приєднання до Кіотского протоколу полягає в тому, що обмеження на викид парникових газів не поширюються на країни, що розвиваються, насамперед, на Китай, Індію і Бразилію, що розвиваються дуже бурхливо.


У Вашингтоні вважають, що це поставить американську економіку в програшну позицію на світовому ринку. У такому підході США не самотні. Аналогічної позиції щодо Росії дотримується і радник президента Росії з економіки Андрій Ілларіонов.


Джордж Буш пропонує в боротьбі з глобальним потепленням робити акцент не на обмеженні викидів, а на підтримці розвитку нових технологій, менш шкідливих для клімату Землі.


Такий підхід Сполучених Штатів ще знайшов розуміння у Франції і Німеччини, одних з основних протагоністів Кіотского протоколу, де, до того ж, сильні позиції "зелених" партій.


Ні тероризму


За підсумками зустрічі лідери країн G8 ухвалили заяву про боротьбу з тероризмом. "Ми дамо колективну і рішучу відповідь на цей глобальний виклик і притягнемо терористів до суду, де б вони не перебували", - сказано в документі.


Зустріч лідерів восьми впливових світових держав - Великобританії, Німеччини, Італії, Канади, Росії, США, Франції і Японії - було затьмарено серією кривавих терактів у Лондоні.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект