НОВИНИ

23.07.2004 | Солана намагається розрядити напруження між Ізраїлем та Євросоюзом
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Верховний представник Європейського Cоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Хав’єр Солана шукає шляхів для послаблення напруження між Ізраїлем та ЄС. Воно виникло після того, як на Генеральній асамблеї ООН країни Євросоюзу проголосували за резолюцію, яка засуджує ізраїльський проект будівництва захисного муру. З цією метою Солана прибув у четвер до Ізраїлю. 


Голова ізраїльського МЗС Сiльван Шалом під час зустрічі з Хав’єром Соланою виступив з різкою критикою на адресу Європейського союзу. Він зазначив, що "уряд та народ Ізраїлю розчаровані позицією ЄС під час голосування в ООН". На думку Шалома, Євросоюзу слід робити більше для просування реформ в Палестинській автономії. На ці закиди з боку ізраїльського міністра Солана відповів, що європейські держави визнають право Ізраїлю на самозахист, але ще раз наголосив, що ЄС вважає спорудження ізраїльського захисного муру таким, що суперечить нормам міжнародного права. Заступник речника міністерства закордонних справ Ізраїлю Давид Саранга, який був присутнім на зустрічі, заявив "Німецькій хвилі", що ”позиція Євросоюзу аж ніяк не сприяє розв’язанню близькосхідного конфлікту”. Ізраїль вважає позицію ЄС відверто пропалестинською й ставить під питання участь спільноти в мирному процесі на Близькому Сході. У п”ятницю очікується зустріч Хав”єра Солана з ізраїльським прем”єр-міністром Аріелем Шароном.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект