НОВИНИ

09.07.2005 | Вибухи в Лондоні: українські експерти про наслідки для України
Українська служба "Радіо свобода"

Світ стає все меншим, і від загрози тероризму ніхто не застрахований, вважає експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов:  “Вірогідність повторення терористичних актів є досить високою. І можливість їх повторення є буквально у кожній європейській столиці на сьогоднішній момент. Ці події дуже боляче б’ють по багатьох засадничих принципах організації західного суспільства, їхніх цінностях, по толерантності, і є подіями, які, на мою думку, дуже сильно вплинуть на майбутнє Європи”.

Ці події сильно вплинуть і на ситуацію на світових фондових ринках, на європейський бізнес –в тому числі і на бізнес український. У цьому переконаний директор Центру медіа – технологій Роман Зінченко:“Терористичні акти у Лондоні мають чітке спрямування не тільки терористично-політичне, вони мають спрямування і, можна сказати, економічне. Тому що насправді теракт дестабілізував роботу Лондонської фондової біржі, і європейські фінансові ринки досить сильно це відчули: це видно і по динаміці індексів економічних, і не тільки в Європі.

Якщо говорити про безпосередній прямий вплив на український фондовий ринок, на українські ринки взагалі – то швидше за все, він (вплив) буде опосередкований. Тому що даний теракт, який відбувся, спричинив декілька важливих впливів.

Лондон у світі сприймався досить таки спокійним містом, спокійним фінансовим центром. Тепер Лондон перестав бути таким центром стабільності. Це може вплинути на ряд українських компаній, які у перспективі планували виходити на зовнішні ринки запозичень, розміщувати свої акції на Лондонській фондовій біржі. Нервозність ринкова спричинить більш селективний відбір гравцями фінансового ринку. А з іншого боку, можливо, вони будуть шукати джерел для диверсифікації ризиків”.

Експерти громадської організації “Міжнародна анти- терористична єдність” стверджують, що боротьба з тероризмом – це спільна справа владних інституцій і суспільства. Тим більше, що Україна належить до держав, які можуть стати так званими “місцями системного тероризму”, вважає Олександр Дічек:

Олександр Дічек: “Україна має тенденції і передумови скотитися до цього визначення. До зовнішніх, на наш погляд, належать такі фактори, як участь українських миротворців у антитерористичній операції в Іраку, в інших гарячих точках. Це посилення міграційних потоків, особливо з теророгенних зон. До внутрішніх факторів можна віднести соціальне розшарування українського суспільства, неефективну, слабку поки що виконавчу і судову владу, штучне розпалювання міжрегіональних конфліктів, розігрування кримськотатарської карти. Всі ці фактори укупі можуть призвести до перетворення України на державу системного тероризму”.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект