НОВИНИ

09.07.2005 | Польщі не загрожує теракт - Квасьнєвський
Джерело - ProEUROPA

Польщі не загрожує терористичний напад на кшталт вибухів у громадському транспорті столиці Великобританії 7 липня. Про це заявив Президент країни Олександр Квасьнєвський, повідомляє ПАП.
 
Він намагався заспокоїти співвітчизників, запевняючи, що Лондонські події не повторяться у Варшаві. "Для Польщі немає жодної більшої небезпеки, ніж була кілька годин чи кілька днів тому", - сказав Квасьнєвський.
 
Президент повідомив, що, незважаючи на відсутність реальної загрози, відповідні служби приведені у стан підвищеної готовності. У столичному метро, за даними польських медіа, з´явилися додаткові патрулі, а вуличні камери спостереження спрямовані на місця найбільшого скупчення людей.
 
Квасьнєвський відзначив, що поляки шоковані терактом в Англії, висловивши співчуття постраждалим та заявивши про готовність усіляко допомогти британцям. "Серця усіх поляків тепер у Лондонії", - сказав він.
 
Польський президент повідомив, що Польща не буде виводити своїх військ з Іраку після чергового теракту, який, на думку низки оглядачів, викликаний участю британців в міжнародній коаліції в цій країні.
 
"Ми не змінюємо наших планів і послідовно будемо виконувати свої зобов’язання» ,- сказав Квасьнєвський.
 
Напад на Лондон глава Польщі назвав черговим ударом міжнародного тероризму, жертвою якого стали невинні люди.
 
На переконання польського президента, це також напад на європейські цінності.
 
Він закликав ставити чоло цьому та захищати засади європейської цивілізації, а саме права людини, демократію та життя в мирі.
 
За даними польських медіа, в результаті теракту постраждало від трьох до 4 поляків з 100 тисяч, котрі перебувають в Англії (більшість з яких саме в Лондоні).
 
У четвер вранці (годину пік), 7 липня, в столиці Великобританії вибухнуло три бомби закладені в поїздах метро та одна в автобусі.
 
За попередніми даними, в результаті теракту загинуло від 37 до 52 людей, понад 700 поранені.
 
Відповідальність за вибухи взяла на себе раніше не відома "Секретна група джихада "Аль Каїди" в Європі", яка розмістила в Інтернеті відповідну заяву, в якій також грозила терактами Італії та Данії, якщо вони не виведуть війська з Іраку.
 
У березні 2004 році в столиці Іспанії Мадриді теракт забрав життя 191 людині. Після виборів, котрі відбулися кількома днями пізніше, нова влада вирішила вивести свої війська з Іраку.
 
11 вересня 2001 року "Аль-Каїда" здійснила теракт в США, в результаті якого загинуло кілька тисяч чоловік.
 
Великобританія має другий за численністю після Америки військовий контингент в Іраку. В коаліцію також входять Південна Корея, Італія, Польща, Україна, Грузія, Румунія, Данія, Болгарія та Австралія.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8993. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект