НОВИНИ

19.09.2014 | Порошенко пояснив, чому США відмовили Україні у статусі особливого союзника
Джерело - УКРІНФОРМ

Двосторонній рівень співробітництва між Україною і США у сфері безпеки та оборони на сьогодні вже перевищив рівень співпраці країн, що мають статус головного союзника Сполучених Штатів поза блоком НАТО (Major Non-NATO Ally, MNNA).

Це зазначив Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу CNN у Вашингтоні, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Обама сказав мені “ні”, оскільки ми вже маємо спеціальний статус. Рівень співробітництва між Сполученми Штатами і Україною, рівень співпраці в безпековій та оборонній сфері є набагато більшим, ніж статус союзника поза Альянсом”, - зазначив Порошенко.

Він зауважив, що двосторонні зусилля спрямовані саме на розвиток стратегічного, оборонного та безпекового партнерства з Вашингтоном.

“Нам не відмовили, - підкреслив український президент. - Ми отримали більше, ніж просили”. Він пояснив, що досягнуто домовленості про створення спеціальної програми щодо співпраці в безпековому секторі, в Украну невдовзі приїде спеціальна група зі США для реформування сектора безпеки та оборони, в перспективі є також інші програми.

“Ми маємо достатньо, і я повністю задоволений нинішнім рівнем співпраці з Білим домом”, - резюмував Порошенко.

Статус MNNA для двосторонніх відносин означає пріоритетність розвитку співпраці США з певними країнами. Це включає, зокрема, можливість участі у спільних оборонних ініціативах, спільні дослідження військового характеру, участь у контртерористичних заходах, поставка обмежених видів озброєння, спільні космічні проекти.

Статус MNNA мають 15 країн: Австралія, Єгипет, Ізраїль, Японія, Республіка Корея, Йорданія, Нова Зеландія, Аргентина, Бахрейн, Філіппіни, Таїланд, Кувейт, Марокко, Пакистан, Афганістан.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект