НОВИНИ

09.07.2005 | Райс: це - війна ідеології ненависті проти ідеології надії
Джерело - Українська служба ВВС

США відреагували на бомбування Лондона і підняли рівень заходів безпеки на власній мережі транспорту.
Держсекретар США Кондоліза Райс зателефонувала британському колезі Джеку Стро, висловила співчуття і запропонувала американську допомогу.

На запитання кореспондента Бі-Бі-Сі Джонатана Біла Кондоліза Райс не приховувала обурення діями зловмисників:

Кондоліза Райс: Це лише демонструє, що коли люди у Гленіґлс обговорюють як позбутися бідності чи хвороб у світі, чи як вберегти екологію планети, холоднокровні вбивці мають на думці лише нищення безвинних людей. Це також нагадує нам якою затятою є боротьба у війні з тероризмом, і про те наскільки об’єднаними є люди цілого цивілізованого світу в боротьбі з цим варварством.

Бі-Бі-Сі: Тоні Блер вважає, що це справа рук екстремістів. Чи ви маєте якусь інформацію щодо того, хто вчинив цей напад?

Кондоліза Райс: Я не маю особливих відомостей на даний момент. Звичайно ми запропонували британцям, що ми допоможемо чим зможемо і в сфері розвідки і в сфері роботи правоохоронних органів. Я розмовляла цього ранку з міністром Стро з цього приводу, але це забере певний час доки вдасться розкрутити той клубок. Проте, хто б за цим не стояв, очевидно, це було частиною скоординованої кампанії стероризувати невинних людей, і цю мету їм не досягти.

 
Бі-Бі-Сі: Чи ви вважаєте, що це може бути справою рук ісламських екстремістів?

Кондоліза Райс: Я гадаю, що ми не повинні намагатися, до надходження інформації, говорити про те, звідки пішли ці напади. Проте для американців, які пережили подібного типу ганебний напад, це має до болю знайоме відчуття, глибокого співчуття родинам загиблих та самим пораненим. У цей час, наші серця - з Британським народом. Британія - наш найкращий друг і союзник у війні з терором, і ми глибоко сумуємо через події у Лондоні.

Бі-Бі-Сі: Люди у Британії можуть ставити під сумнів позицію їхнього уряду у війні з терором, близьких відносин з США та участі у війні в Іраку, яка була дуже не популярна серед британців. Що би ви сказали аби розвіяти їхні сумніви?

Кондоліза Райс: Я би нагадала, що ці терористи напали без жодного попередження 11-го вересня 2001 року ще за довго до того, як почалися дії у Афганістані та Іраку. Вони напали у Мадриді, у Джакарті та Марокко. Це світова війна проти ідеалів. Якщо це ті ж люди вчинили напад цього разу, якщо це справді їхній вчинок, то ми повинні пам’ятати наступне: з терористами не заключають сепаратний мир. Терористи загрожують нашому способу життя і ми маємо їх перемогти. Немає іншого способу боротьби з ними окрім сили.

Бі-Бі-Сі: Чи вам не спадає на думку, що США і Британія ведуть несправедливу війну у Іраку? Вони пішли в Ірак аби вилучити зброю масового знищення і лише частково усунути Саддама Хусейна. Але це не зупинило напади на такі західні міста як Мадрид та Лондон. Чи не видається вам, що та війна лише підлила масла у вогонь для цих нападів?

Кондоліза Райс: Ні, я не гадаю, що хтось підливав кудись масла, оскільки терористам нарешті дали бій. Вони цим займалися кілька десятиліть. Світ бачив це вже довший час - напади в Бейруті, бомбування Світового Центру Торгівлі у 1993 році та бомбування американських посольств у 1998 році. Лише тепер ми даємо їм відсіч. Звичайно вони занепокоєні, і Ірак став для них головним фронтом боротьби у війні з терором. Отже, якщо екстремізм справді відповідальний за ці вибухи у Лондоні, давайте пам’ятати, що це ланка довшого ланцюга нападів через ідеологію ненависті, яка змусила самогубців скерувати літаки у будинки. Давайте пам’ятати, що ми маємо справу з регіоном Близького Сходу, який далекий від нормальності. Це не нормально для людей чіпляти вибухівку за пояс і вбивати невинних перехожих. Цю ідеологію ненависті слід перемогти, аби замість неї була ідеологія надії. Вільний та демократичний Ірак буде важливою опорою цього оновленого Близького Сходу.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект