НОВИНИ

09.07.2005 | Західні аналітики називають "парадоксальним" головування Росії в G8
Джерело - УНІАН

Західні аналітики називають "парадоксальним" майбутнє головування Росії у "великій вісімці". "Прем'єр-міністр Великобританії Тони Блер передає російському президентові Володимиру Путіну естафетну паличку, парадоксальним чином закріплюючи становище Росії серед світових економічних держав, яке завжди було малопомітним", - так коментує членство Росії в G8 агентство АР. Її статус завжди відрізнявся від статусу інших членів "вісімки", які об'єдналися три десятки років тому для вироблення шляхів вирішення найважливіших світових проблем.


Ще зовсім недавно Росія була швидше одержувачем міжнародної допомоги, ніж державою-донором, п'ята частина населення країни досі живе за межею бідності. У світовому економічному рейтингу Росія на 16-му місці і продовжує страждати від активного втручання держави в економіку. Крім того, раз по раз від Заходу чути критику на адресу Росії через стан справ з демократією, зазначає АР.


Передача Росії головування в G8 - це "лицемірний жест, оскільки "велика вісімка" складається з країн, промислово розвинених і демократичних", - заявив американський конгресмена Том Лантос. Він є співавтором пропозиції про виключення Росії з G8. "Членство Росії в цій організації - абсурд", - сказав політик.


На думку західних експертів, участь Росії у "вісімці" виправдана, головним чином, її роллю як важливого і надійного постачальника енергосировини на світовий ринок. Крім того, корисними можуть виявитися зв'язки Москви з Тегераном в розв'язанні іранської ядерної проблеми, роблять висновок аналітики.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4411. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект