НОВИНИ

09.07.2005 | Тоні Блер: терористи не переможуть
Джерело - Українська служба ВВС

Пан Блер виголосив телезвернення з Даунінг Стріт, сказавши, що терористам не вдасться залякати британський народ і змінити британський спосіб життя.

У заявах Тоні Блера, як і лідерів Великої Вісімки, лунала рішучість і неодноразово повторювалося, що терористам не вдасться перемогти.

У телезверненні він сказав, що вибухи в столиці, очевидно, є терористичними нападами, пов'язаними з початком самміту у Шотландії.

Тоні Блер зачитав заяву лідерів Великої Вісімки, які засудили "варварські напади" і додав, що країни Великої Вісімки єдині у своій готовності побороти тероризм. Тоні Блер сказав, що напад у Лондоні не був нападом проти однієї країни, а проти всієї Великої Вісімки і проти цивілізованих людей повсюди:

"Це заява від керівників Вісімки, а також 5-ти інших держав, які беруть участь у цій зустрічі. Ми повністю засуджуємо ці варварські напади.

Ми висловлюємо щирі співчуття жертвам і їхнім рідним. Усі наші країни потерпали від тероризму. Організатори таких нападів не цінують людське життя. Ми єдині в рішучості боротися і подолати тероризм, який вчинив напад не на одну країну, а на всі держави і на цивілізоване людство повсюди.

Ми не дозволимо, щоб насильство змінило наші суспільства і наші цінності. Ми також не дозволимо перервати цю зустріч. Ми далі працюватимемо задля покращення світу. На цій зустрічі керівники намагаються боротися зі світовими злиднями та врятувати й покращити людське життя. Організатори сьогоднішніх нападів хочуть знищити життя людей. Тероризм не досягне успіху.

Сьогоднішні вибухи жодним чином не послаблять наших намірів підтримувати головні принципи наших суспільств і подолати тих, хто насаджує на усіх нас фанатизм і екстремізм. Ми переможемо, а вони - ні."

За словами пана Блера, саміт Великої Вісімки триватиме і він планує туди згодом повернутися.

Світова реакція на напади у Лондоні

Британська королева Єлизавета Друга сказала, що вона глибоко шокована вибухами в Лондоні. Вона висловила співчуття всім потерпілим і захоплення тим як діяли в ситуації надзвичайні служби.

Президент США Буш, промовляючи на саміті в Ґленіґлз, сказав: "Війна з тероризмом триває." Він сказав журналістам, що нападники у Лондоні будуть знайдені і притягнуті до відповідальності.

Комісар Євросоюзу з питань юстиції Франко Фраттіні заявив, що вибухи в Лондоні засвідчили чергове повернення тероризхму до серця Європи.

Промовляючи в Римі, пан Фраттіні закликав європейські країни надати Британії необхідну допомогу для подолання наслідків нападів.

Уряд Франції проводить термінове засідання, щоб обговорити події в Лондоні і визначити низку надзвичайних заходів.

Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схефер закликав країни альянсу залишатися єдиними в бортьбі проти тероризму.

Президент Франції Жак Шірак, який бере участь у саміті Вісімки, висловив цілковиту солідарність з народом Британії.

Іспанія засудила лондонські напади як звірячі.

Папа Римський Венедикт 16-ий назвав напади "нелюдськими".

Уряд Росії засудив напади, а уряд Франції підвищив ступінь загрози національній безпеці і готовність правоохоронців до одного з найвищих - червоного рівня.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект