НОВИНИ

04.07.2005 | Головування Великобританії у ЄС: значення для України
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

1 липня Великобританія перебирає на себе піврічне головування в Європейському Союзі. Яке значення це матиме для України, котра має статус “держави – сусідки ЄС”, але хоче приєднатися до цієї організації?



Лорд МакКласкі є членом Британського парламенту і опікується проблемами українсько-британських стосунків у межах відповідного міжпарламентського комітету та Фонду Джона Сміта. На запитання Радіо "Свобода" про значення для України головування Великобританії у ЄС лорд МакКласкі дає таку відповідь:


"Візьмемо ситуацію, з якою Україна добре обізнана: корупція. Не скажу, що в Євросоюзі корупції немає – але її проникнення у всі сфери життя державного життя, у бізнес, діяльність територіальних громад у нас обмежене. Оскільки існують досвід інших партнерів по ЄС, механізми, так би мовити, покарання за корупційні злочини, то політики у Євросоюзі звикли працювати прозоро і відкрито й бути максимально чесними і відвертими зі своїми співгромадянами. Великобританія має визначний досвід боротьби з корупцією, і, сподіваюся, під час її головування у ЄС офіційний Лондон ним поділиться, що позитивно вплине і на Євросоюз, і на Україну."


Зі свого боку, посол Великобританії в Києві Роберт Брінклі закликає всі держави європейського контитенту об'єднати зусилля , щоб створити кордон для міжнародної злочинності і тероризму. Окремо офіційний Лондон Україну не виділяє. Посол Роберт Брінклі:


"Головування в Європейському Союзі – це можливість для Великобританії представляти інтереси і погляди всього Євросоюзу. Отже, наше завдання – мати шість ефективних, результативних місяців для впровадження не лише британських, а спільних для ЄС проектів, ідей і пропозицій. Що стосується України, то головування Британії в Євросоюзі не буде для неї ні добрим, ні поганим, - воно буде нейтральним для України."


Тим часом, регіональний директор Британської Ради, Пітер Елвуд упевнений, що головування Великобританії у ЄС буде позитивним для України. Пітер Елвуд:


"Хочу сказати кілька слів про почуття, які охопили мене після першого приїзду в Україну. Я зрозумів, що Європа насправді набагато більша, ніж я вважав раніше! Європа – це не лише лондонський годинник Біг Бен і парламентська демократична традиція. Це також і Свята Софія у Києві, українська Помаранчева революція, яка наблизила Україну до Євросоюзу. І це змінило також і Європейський Союз! І нам разом з Україною іти у майбутнє, і проекти Британської Ради сприятимуть входженню України, принаймні, до європейського мистецького простору, формуванню її образу на континенті. А головування Британії у ЄС допоможе нам усім осягнути Україну складовою Європи."


Проте всі мої співрозмовники нагадували, що час “новосілля” в європейському домі залежить передовсім від самої України.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9841. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект