НОВИНИ

04.07.2005 | ФТ: розкол в українській владній команді заважає реформам
Джерело - Українська служба ВВС

Файненшл Таймс у статті, присвяченій українській політиці, пише, що суперництво загрожує розколоти команду, яка разом боролася проти режиму Леоніда Кучми.


Газета пише: "Союзники Віктора Ющенка, президента з м'якими манерами, і Юлії Тимошенко, запального прем'єр-міністра, розколюються на супереницькі табори.


Сам пан Ющенко намагався залишатися над суперечкою і впливати на обидва угрупування. Однак, йому важко утримувати разом різнорідний альянс, який об'єднався для повалення колишнього президента Леоніда Кучми, але який тепер починає розвалюватися".

Кореспондент часопису Том Ворнер посилається власне не на свої враження, а на думку прихильників Помаранчевої революції, які "стурбовані тим, що конфлікт може поглибитися упродовж наступних кількох місяців у той час, як суперницькі табори готуватимуться до парламентських виборів наступного березня."

Том Ворнер в данному випадку не відкриває Америки, бо про ці умовні табори часто-густо згадує й українська преса - йдеться про прихильників прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і прихильників секретаря Ради національної безпеки та оборони Петра Порошенка.

Як на доказ існування конфлікту усередині команди Віктора Ющенка, кореспондент Файненшл Таймс посилається на слова самої Юлії Тимошенко, яка хоча й не назвала прізвищ конкретних людей, тим не менш в загальних рисах пояснила в чому полягають розбіжності - а саме між тими, кого вона називає відданими слугами народу і тими, хто "прийшов, аби збільшити свій капітал, не для того, щоби створити конкурентноспроможну економіку, а заради власної користі."

Неодноразово і Петро Порошенко, і Юлія Тимошенко заявляли, що вони поділяють погляди президента щодо модернізації України, долучення до Світової Організації Торгівлі і прагнення членства в ЄС.

Проте кореспондент Файненшіал Таймс звертає увагу не лише на це. "Пан Порошенко і пані Тимошенко, - читаємо далі у статті, - часто публічно виявляли незгоду між ними, і коли панові Ющенку доводилося втручатися, він зазвичай ставав на бік Порошенка - наприклад, у суперечці щодо масштабів перегляду результатів приватизації і у питанні обмеження цін на пальне."

Водночас кореспондент Файненшіал Таймс звертає увагу на запевнення Петра Порошенка, Юлії Тимошенко і Віктора Ющенка про намір сформувати єдиний виборчий блок напередодні загальних виборів наступного року.

Том Ворнер нагадує, що конституційна реформа передбачає передбачає передання багатьох повноважнь президента до рук прем'єра.

"Пан Ющенко, - йдеться далі у статті кореспондента Файненшл Таймс, - хотів би скасувати запровадження цієї реформи, але парламент не погоджується."

За даними британського часопису, пан Ющенко розглядає нині можливість проведення рефрендуму з приводу конституційної реформи, аби обійти парламент.

"Невдовзі, - завершує репортаж з України кореспондент Файненшл Таймс, - суд має оголосити, чи можливо це."

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7737. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект