НОВИНИ

04.07.2005 | Посол Німеччини радий, що ЄС не обіцяє Україні членство
Джерело - Українська правда

Посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеманн вважає, що Україні не варто "зациклюватися" на перспективі членства в Європейському Союзі.

Таку думку він висловив в інтерв'ю газеті "Київський Телеграф", опублікованому в суботу.

"Я багато в чому підтримую висловлення українського керівництва з цього питання. І можу тільки підтвердити, що не потрібно зациклюватися на віддаленій або найближчій перспективі членства України в Європейському Союзі", - вважає посол.

"Сам розвиток країни покаже цю перспективу. А керівництво, насамперед, ставить перед собою завдання забезпечити такий розвиток своєї держави, що сприяв би просуванню України на шляху членства в ЄС", - сказав він.

"Я навіть вважаю сприятливою обставиною те, що Україна не одержала чітких обіцянок про членство в ЄС, як Туреччина", - сказав Штюдеманн. Як відомо, 29 червня Єврокомісія оприлюднила офіційну пропозицію з жовтня почати переговори з Туреччиною щодо її членства в ЄС.

"Тих обіцянок, щодо яких зараз з'явилося багато знаків питання у зв'язку з очевидними труднощами, які переживає ЄС у цей час", - пояснив він.

"По-моєму, добре, що відносини України з Євросоюзом характеризуються достатнім ступенем гнучкості", - сказав посол.

"Що стосується Європейського Союзу, то ніхто не знає й не може сказати, як він буде виглядати через 10-15 років. Так само, як ніхто не знає, якою буде Україна. Тому я думаю, що потрібно просто робити все для того, щоб забезпечити стабільний і поступальний розвиток України. Те ж саме стосується Євросоюзу", - підкреслив він.

Відповідаючи на запитання, як поведеться Європа у випадку вступу України в ЄЕП, Штюдеманн сказав: "Якщо це буде корисним для України й інших партнерів по цьому об'єднанню, то чому б і ні".

"Але справа в тому, що ніхто не може цього сказати з усією визначеністю. Невідомо, чи задовольниться Росія, скажемо, тільки створенням вільної економічної зони в рамках ЄЕП", - сказав він.

"І я думаю, що для України буде неприйнятним усе, що йде далі планів створення цієї зони вільної торгівлі. Тому що все інше значно ускладнює для України її перспективи просування на Захід, у напрямку Європейського Союзу", - вважає посол.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект