НОВИНИ

01.07.2005 | Майбутні вибори в Німеччині можуть зміцнити позиції Блера в ЄС
Джерело - EurActiv

Вотум недовіри, на якому наполягає Герхард Шрьодер, може мати зворотній ефект для нього: якщо канцлер втратить довіру 1 липня 2005 року, можливим переможцем на загальних виборах стануть християнські демократи, які будуть скеровувати країну на більш тісний альянс з Великою Британією в галузях, починаючи від аграрної політики, закінчуючи трансатлантичним партнерством.


Канцлер Шрьодер зіткнувся із ситуацією, коли християнські демократи та ліберальні демократи, що знаходяться в опозиції в Бундестазі, але правлять в більшості земель, можуть блокувати його пропозиції, включаючи бюджет.


Шанси Шрьодера та партнерів по коаліції виграти наступні вибори стали ще меншими, беручи до уваги утворення нової лівої партії, яка стала продуктом об'єднання пост-комуністичної партії PDS та нової партії, заснованої у західній Німеччині. 


Опитування, що було проведено інститутом Forsa, свідчить про те, що християнських демократів готові голосувати 47 % виборців, а рівень підтримки соціал-демократів впав до 26 відсотків. Нова ліва партія може набрати близько 11 % та потіснити зелених та лібералів, які мають відповідно 7 та 6 відсотків.


Сьогодні Шрьодер буде звертатися до Бундестагу щодо розгляду питання про недовіру уряду. В разі висловлення недовіри відкривається прямий шлях до проведення позачергових виборів, хоча деякі політики з його власної коаліції хочуть винести це питання на розгляд Верховного Суду країни.


Нинішній президент Ради ЄС Тоні Блер, а також президент США Буш висловлюють свої преференції до Анхели Меркель, консервативного суперника Шрьодера. Пані Меркель, яка може стати першою жінкою-канцлером із східних земель, вважається більш атлантично налаштованою ніж Шрьодер та близька до ідей Блера реструктуризації витрати ЄС. Очікується, що потенційний уряд ХДС/ХСС буде більш налаштований на виконання Лісабонського порядку денного і тому буде готовий до втілення складних реформ.


 



 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект