НОВИНИ

02.09.2014 | В Словаччині бояться, що Україна перекриє постачання російської нафти
Джерело - Українська енергетика

В той час, як перспектива перекриття постачання природного газу є основним занепокоєнням уряду Словаччини, країна також готується до можливого перекриття чи зупинки постачання російської сирої нафти через України. Прем’єр-міністр Робер Фіцо та інші високопосадовці зустрілися з представниками нафтової компанії Transpetrol для обговорення закону про санкції, прийнятого в Україні.


Словаччина щорічно споживає більше шести мільйонів кубометрів нафти, що повністю імпортована з Росії через Україну. Її переробляють на НПЗ Slovnaft. Transpetrol є оператором словацького відрізку трубопроводу «Дружба» від українського кордону через Шаги до Братиславу, що був побудований в 1960-1961 роках. Він транспортує щорічно близько 11 млн. кубометрів нафти, п’ять з яких надходять на чеська та угорські НПЗ.


Будь-яке рішення України призупинити чи обмежити російські постачання нафти по своїй території на захід значно нашкодять національним інтересам Словаччини, заявив прем’єр-міністр Фіцо. Зважаючи на те, що Словаччина продемонструвала солідарність з Україною, забезпечивши невеликих реверсних потік газу до України, вона очікує від неї подібної поведінки щодо постачання нафти до країн-членів ЄС, зазначив Фіцо.


«Первинний сценарій, який ми обговорили, полягає в тому, що постачання нафти залишаються безпечними на поточному рівні», сказав Фіцо. «Це не означає, що ми не готові до надзвичайних заходів».


Словаччина може також покластися не тільки на запас нафти і нафтопродуктів, але й на нафтопровід Adria. В той час, як запаси можуть складати семимісячний рівень споживання, через нафтопровід, що поєднує Словаччину та Угорщину, можливо транспортувати щорічно три мільйони кубометрів нафти. Slovnaft, MOL and Transpetrol вже працюють над реконструкцією трубопроводу. В листопаді його потужність має бути збільшена до шести мільйонів тонн щорічно.


«Цей обсяг повністю покриє споживання Словаччини», сказав Фіцо.


Проте експерти вказують на підтримку в належному стані нафтопроводу в Хорватії, зазначаючи, що поки ніхто не пробував транспортувати такий великий обсяг нафти з півдня.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект