НОВИНИ

01.07.2005 | Ющенко і Кваснєвський узгодять графік будівництва нафтопроводу "Броди-Гданськ"
Джерело - ProEUROPA

Президенти України Віктор Ющенко і Польщі Олександр Кваснєвський мають намір узгодити графік будівництва нафтопроводу "Броди-Гданськ". 
  
 
Про намір фінансувати будівництво напередодні заявив Казахстан. Вартість проекту становить 500 млн. дол.
 
У форумі беруть участь близько 400 бізнесменів, керівників урядових структур, представників муніципальної влади, науковців з Польщі і України.
 
Як повідомлялось, Польща заявляла про свою зацікавленість у реалізації проекту нафтопроводу “Одеса-Броди-Гданськ”. Водночас ЄС надав кошти на дослідження ефективності добудови нафтопроводу "Одеса-Броди" до Плоцька.
 
Починаючи з середини 2003 року, в Україні активно обговорювалося питання про напрямок використання нафтопроводу "Одеса-Броди". Реверсний напрям використання лобіювала російсько-британська компанія ТНК-ВР.
 
3 лютого 2004 року український уряд ухвалив рішення про пряме використання нафтопроводу, проте в липні 2004 року переглянув своє рішення.
 
Наприкінці січня 2005 року Президент України Віктор Ющенко заявив про готовність України "розвернути" в прямому напрямку нафтопровід "Одеса-Броди".
 
У середині лютого 2005 року Кабмін заявив, що має намір провести нараду за участю широкого кола експертів і фахівців з питання добудови "Одеса-Броди" до польського міста Плоцьк та його експлуатації в прямому напрямку.
 
Наглядова рада "Укртранснафти" схвалила добудову "Одеса-Броди" до польського Плоцька і створення для цього спільного підприємства "Сарматіа" з польською компанією PERN Przyjazn.


 На початку лютого ц.р. Європейський інвестиційний банк заявив, що готовий на спеціальних умовах профінансувати продовження до Польщі нафтопроводу "Одеса-Броди" як пріоритетного проекту для енергетичної безпеки Європейського Союзу. Цей нафтопровід дасть змогу поставляти до Європи каспійську нафту, розмір цієї інвестиції - 500.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект