НОВИНИ

01.07.2005 | Американцям більше не потрібні візи, щоб їздити в Україну
Джерело - Українська правда

Україна з 1 липня вводить безвізовий режим для громадян США. Це визначено указом президента від 30 червня.

"Установити з 1 липня 2005 року безвізовий режим в'їзду в Україну і транзитний проїзд через територію України для громадян США, якщо вони протягом 6 місяців від дати попереднього в'їзду в Україну повторно відвідують її на термін, що не перевищує 90 днів", - говориться в указі президента.

Кабінет міністрів повинен виробити компенсаційний механізм наповнення державного бюджету України і вжити інших заходів, що випливають з цього указу.

Президент ухвалив таке рішення "з метою розвитку і практичної реалізації принципів стратегічного партнерства між Україною і США, а також керуючись прагненням до спрощення режиму взаємних поїздок громадян і активізації двосторонніх контактів у всіх сферах взаємин.

Тим часом, для українців розгляд документів для одержання візи США коштує $100. Багаторазова віза в США на 5 років - $65.

Як повідомлялося, 31 березня президент України підписав указ, відповідно до якого громадяни Європейського Союзу і Швейцарії зможуть у період з 1 травня до 1 вересня 2005 року знаходитися в Україні без віз терміном до 90 днів.

Документ був підписаний, серед іншого, для забезпечення належної підготовки й організації міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2005" в Україні. Фінал цього музичного форуму пройшов у Києві 21 травня.

Разом з тим, протягом періоду апробації, введеного Україною в однобічному порядку безвізового режиму, буде проведено ретельний аналіз усіх його аспектів з метою подальшої лібералізації режиму взаємних поїздок громадян України і ЄС і Швейцарією.

У той же час, безвізовий порядок в'їзду не буде застосовуватися до осіб, які їдуть в Україну для працевлаштування і навчання, а також з міграційною метою з країн Європейського Союзу.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект