НОВИНИ

23.07.2004 | Дунайська сага триває: Україна й Румунія обмінюються звинуваченнями щодо каналу
Ольга Буряк - Українська служба "Радіо свобода"

Після непорозумінь щодо українського судноплавного каналу в гирлі Дунаю дипломати активно намагаються врятувати діалог і останніми днями чи не щодня проводять консультації, переговори і зустрічі. Вчора у Бухаресті зустрічалися дипломати відділів планування й політики обох міністерств. Але обмін гострими заявами триває.
Як запевнили румунські дипломати, попри те, що спорудження Україною каналу на Дунаї сприймається Бухарестом , так би мовити, як "болісне питання", Румунія і далі підтримуватиме євроатлантичну інтеграцію України.


Про це слухачам радіо “Свобода” найближчими днями обіцяли розповісти самі румунські урядовці. Але у останній заяві Бухареста йдеться про неправдиве тлумачення українськими дипломатами інформації у справі каналу. Зокрема, Румунія наголошує, що проект України в гирлі Дунаю не є суто двосторонньою проблемою, як це подає громадськості українська влада.


Як повідомило агентство УНІАН, під час київських консультацій, українські дипломати нагадали румунським колегам про регулярні порушення Румунією норм екологічної безпеки та
природовикористання у Придунав'ї.


Речник МЗС України Маркіян Лубківський висловив здивування продовження Бухарестом "безпрецедентної кампанії дезорієнтації" світової громадськості, спрямованої начебто на дискредитацію рішень України щодо відновлення власного суднового ходу Дунай-Чорне море. Речник українського міністерства закордонних справ звинуватив румунську сторону у перекручуванні результатів консультацій.


Попри застереження Європейського Союзу, Державного департаменту США та міжнародних екологічних організацій, які просять Україну почекати із будівництвом каналу, заступник міністра закордонних справ України Олександр Моцик обіцяє, що перше судно пройде каналом у Чорне море вже наприкінці серпня. Міністерство транспорту України каже, що канал економічно вигідний цілій Європі.


Цього тижня на запрошення українського уряду місця безпосереднього ведення Україною робіт у гирлі Дунаю має відвідати делегація Ради Європи.


Гирло Бистре – це частина заповідника, який входить до світової мережі біосферних резервів ЮНЕСКО , це території найбільших у Європі болотяних луків.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект