НОВИНИ

18.08.2014 | Не варто об’єднувати теми постачання газу та Угоди про Асоціацію на міжнародних переговорах
Джерело - Українська енергетика

Не виключено, що під час переговорів на найвищому рівні президент Росії В.Путін спробує відтягти в часі ратифікацію Україною Угоди про Асоціацію, взамін на поступки в сфері ціни та постачання газу, вважає президент DIXI Group Олена Павленко.


Росія давно використовує «газову тему» для досягнення політичних цілей, і блокування ратифікації Угоди про Асоціацією є сьогодні пріоритетом в політичній сфері для російської сторони. Разом із тим, Україні не варто піддаватись на шантаж і поступатись стратегічним цілям, хай навіть в обмін на дуже привабливі ціни на газ.


"В українсько-російських конфліктах ЄС найбільше зачіпає енергетика, зокрема «газові війни». Росія це добре знає, і використовує як карту в переговорах для досягнення своїх інтересів. Щоб зупинити всі погрози про припинення постачання газу в зимовий період, європейська сторона може спробувати переконати Україну погодитись відтермінувати ратифікацію Угоди про Асоціацію на певний час, як «найменше зло» серед можливих загроз. Україна опиниться в ситуації тиску двох сторін переговорів, і відстоювати свою позицію буде складно" - говорить експерт.


Разом із тим, зважаючи на фінансові проблеми компанії «Газпром» та перші результати дії санкцій на економіку Росії, малоймовірно, що російська сторона справді витягне останній «козир» і зупинить усі поставки газу на Захід. Україні не варто піддаватись на ці погрози. На думку Олени Павленко, Найкращим способом забезпечити нормальні газові стосунки буде входження України в спільний європейський енергетичний ринок, і ратифікація Угоди про Асоціацію – крок до цього.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект