НОВИНИ

12.08.2014 | Креймер: санкції проти РФ слід посилити
За матеріалами - Голосу Америки

Санкції щодо Росії через ситуацію в Україні мають бути посилені, а Вашингтон повинен надати Києву реальну військову підтримку, заявив в інтерв’ю «Голосу Америки» керівник правозахисної організації Freedom House Дейвид Креймер.


«Санкції – незважаючи на те, що їх ввели із запізненням – правильний крок, і вони повинні бути посилені. Ми також повинні надати підтримку Україні, надаючи розвіддані, ідентифікуючи цілі бойовиків, і також надати військову підтримку, про яку просили представники України. Зараз ми надаємо виключно несмертельну підтримку силам України, включаючи прилади нічного бачення та готові продовольчі пайки. На мій погляд, цього недостатньо», – заявив Крамер.


За його словами, США повинні допомогти Україні захистити себе від подальшої атаки і агресії Росії. Незважаючи на те, що Україна не є членом НАТО, Креймер вважає, що у США є додаткові зобов’язання в рамках Будапештського меморандуму 1994 року, в рамках якого в обмін на відмову України від ядерної зброї Сполучені Штати, Великобританія, а також Росія – дали слово поважати територіальну цілісність України.
 
«Зараз абсолютно ясно, що своє слово Москва порушила. Я б хотів бачити чітку стратегію санкцій разом з набагато потужнішою підтримкою Україні в справі її самозахисту – надавши протитанкове, протиповітряне обладнання, необхідні Україні не для того, щоб вести наступальні кампанії, а для самозахисту», – каже Креймер. Він також зазначив, що зараз США не вживають достатніх зусиль, щоб запобігти подальшому вторгненню Росії в Україну. «І так, Росія вже вторглася в Україну – коли ввела війська до Криму. Москва продовжує кампанію – але не шляхом прямої дислокації десятків тисяч солдатів на територію сусідньої країни, а посилаючи бойовиків, спеціальні сили та інших осіб в Україні з метою дестабілізації ситуації, а також ведучи обстріли з російської території. Підкреслю – Росія вже здійснила військове вторгнення в Україну», – зазначив Креймер.


За його словами, він очікує, що вже на найближчому саміті НАТО Грузії та Україні будуть запропоновані «шляху зближення» для можливого вступу в альянс.


«Якщо подивитися на факти – найстабільніші та безпечні кордони Росії якраз з країнами-учасницями НАТО та Європейського Союзу – Естонією, Латвією, Литвою, Польщею... Саме про кордони з цими країнами Росії турбуватися не треба. Найбільш нестабільні, проблематичні кордони – з Китаєм, країнами Центральної Азії і Кавказу», – відзначає Креймер, роблячи висновок про те, що включення країн в систему євроатлантичної безпеки справляло благотворний вплив на стабільність і безпеку регіонів.


«У 2008 році на саміті в Бухаресті ні Грузії, ні Україні не було запропоновано шляхи в НАТО, проте в комюніке саміту містилася пропозиція, в якому було сказано, що Україна і Грузія стануть країнами-учасницями Північноатлантичного альянсу. Прагнення України увійти до складу Альянсу тільки зросла – спасибі пану Путіну. І я сподіваюся, що на прийдешньому саміті НАТО Грузії та України, якщо вона проявить інтерес, запропонують шляхи зближення», – підкреслив Креймер.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект