НОВИНИ

29.06.2005 | НАТО готове підтримувати інтеграцію України в Альянс
Джерело - Korespondent

НАТО готове підтримувати процес інтеграції України в Північноатлантичний альянс. Про це заявив генеральний секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер.

"НАТО готове підтримувати і консультувати її (Україну, - ред.) на цьому шляху", - сказав Яаап де Хооп Схеффер в інтерв’ю українському тижневику "Дзеркало тижня", опублікованому в суботу, 25 червня.

При цьому Генсек НАТО додав, що "успіх цього процесу значною мірою залежатиме від України".

Схеффер відзначив, що останнім часом у відносинах Україна-НАТО спостерігався значний прогрес, прикладом якого може бути самміт комісії "Україна-НАТО" в лютому цього року у Вільнюсі, і рішення про введення в дію Інтенсифікованого діалогу з прагнення України одержати членство в Альянсі.

"Початок Інтенсифікованого діалогу – дуже серйозний крок. Цей процес охоплює весь спектр політичних, військових, фінансових питань і питань безпеки, пов’язаних з можливим вступом України до НАТО", - сказав він.

Він відзначив, що пріоритетні напрямки співробітництва України і НАТО були визначені в програмі "Короткострокові заходи", яка була оприлюднена на самміті у Вільнюсі.

"Програма передбачає зміцнення демократичних інститутів, поглиблення політичного діалогу, активізацію реформування структур безпеки й оборони, поліпшення інформування громадськості і подолання негативних соціально-економічних наслідків реформ", - наголосив Схеффер.

Він підкреслив, що "Україна і НАТО співробітничають уже давно і досягли реальних взаємовигідних результатів".

Генсек нагадав, що Україна взаємодіє з НАТО на Балканах і в Афганістані, у боротьбі з тероризмом, а також в управлінні програмами, скерованими на внутрішні потреби України. Зокрема, у реалізації проектів знищення застарілих боєприпасів і зброї, перепідготовки українських військових і їхньої адаптації до цивільного життя.

"Україна здобуває цінний досвід, беручи участь у конкретних заходах щодо підтримки міжнародної безпеки в межах операцій НАТО в Косові, а незабаром повинна приєднатися до операції "Активні зусилля" у Середземномор’ї (і, можливо, навчальної місії НАТО в Іраку і підтримки з боку Альянсу операції Африканського союзу в Дарфурі)", - відзначив генсек.

Відповідаючи на запитання про наявність у НАТО групи країн, які скептично сприймають ідею членства України в Північноатлантичному альянсі, Схеффер сказав, що не може "коментувати позицію окремих держав-членів Альянсу".

"Але дозвольте нагадати, що рішення запропонувати Україні формат "Інтенсифікованого діалогу" з приводу її мети одержати членство в Альянсі і провести відповідні реформи було прийняте шляхом консенсусу всіх країн-членів НАТО", - підкреслив Яаап де Хооп Схеффер.

"Крім того, тільки на минулому тижні міністри оборони країн НАТО зустрілися зі своїм українським колегою міністром Анатолієм Гриценком у межах комісії "Україна-НАТО" в Брюсселі і прийняли спільну заяву, у якій висловили свою підтримку "досягненню Україною цілей реформ і її євроатлантичних прагнень", - додав генсек Альянсу.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект