НОВИНИ

06.08.2014 | Україна пропонує НАТО одним з трастових фондів забезпечити передислокованих із Криму частин ЗСУ
Джерело - УНІАН

Про це в ексклюзивному інтерв’ю власному кореспонденту УНІАН повідомив глава місії України при НАТО, посол Ігор Долгов, розповідаючи про призначення нових трастових фондів, про які було оголошено у червні на засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО.


„Було створено чотири трастові фонди. Один з них - фонд соціальної адаптації військовослужбовців, був раніше, але ми пропонуємо його переорієнтувати, виходячи з вимог часу. А саме: ми пропонуємо партнерам по НАТО зорієнтувати цей фонд на заходи із забезпечення передислокації частин українських ЗС з території Криму. З території республіки було виведено низку підрозділів, і зараз вони розташовані на материковій частині України. Для того, щоб це розташування було більш комфортним і відповідало вимогам і умовам, ми пропонуємо, щоб вони подумали, що цей фонд міг би зробити”, - пояснив він.


Як саме і що буде зроблено, зараз говорити зарано, адже все залежить від коштів - якими будуть обсяги цього фонду і на що реально можна їх спрямувати, додав український дипломат.


Відповідаючи на запитання про наповнення фондів, Долгов нагадав, що для цього ще необхідно визначити країну-лідера. „Зараз ця робота відновилася, адже до 4 серпня в штаб-квартирі була пауза. Тому ми сподіваємося на те, що буде достатньо часу, щоб попрацювати над конкретикою по всім чотирьом фондам, щоб на засідання Комісії Україна-НАТО було конкретне бачення”, - зазначив він.


Говорячи про фонд, який буде спрямований на кібербезпеку, Долгов повідомив, що українська сторона хотіла б отримати програмне забезпечення, „яке на сьогодні є дуже коштовним і дуже важливим елементом будь-якої подальшої розбудови національної системи”. „В рамках НАТО існує певна спільна платформа, і ми хотіли б таку платформу побудувати і у нас. Це означає, в першу чергу, програмне забезпечення, в другу чергу - ми хотіли б мати від цієї співпраці комп’ютерну лабораторію, яка б стала майданчиком для наших фахівців, які б могли на цій базі розробляти власні системи захисту і випрацьовувати механізми протидії тим атакам, об’єктом яких стають час від часу, маю сказати, навіть наші комп’ютери тут у місії”, - деталізував глава місії.


Призначенням іншого трастового фонду Долгов назвав логістику. „Практичним результатом цього фонду могло б стати надання українській стороні всієї програмної бази для логістичного забезпечення Збройних сил на всіх рівнях. Це – один з найбільш коштовних елементів soft ware у всьому світі, і це те, що нам треба, щоб не починати винаходити велосипед, а користуватися тим, що вже випробувано, відпрацьовано і може бути швидко застосовано”, - наголосив він.


Четвертий трастовий фонд, за словами українського дипломата, є фондом з управління та зв’язку. „Наші потреби тут дуже великі, починаючи від систем зв’язку всіх рівнів, від тактичного до оперативного, до вищого рівня командування. Це – велике поле діяльності, і тут нам треба більше експертної проробки цих питань з українською стороною – що саме нам треба в першу чергу”, - наголосив Долгов.


Як приклад дипломат зазначив спроможність мобільної передислокації частин. „Умовно кажучи, спроможність розгорнути військову частину чи підрозділ в місцевості, де нічого немає. Це те, з чим зіткнулися наші підрозділи зараз на театрі АТО. В чистому полі. Все, що було раніше, якісь військові об’єкти – нічого не має. Все з нуля. Це викликає не тільки проблеми з логістикою, але й призводить до людських втрат. Щоб поліпшити спроможності наших військових сил, нам треба мати можливості для мобільного розгортання частин на місцевості. Тому ми звернулися з проханням до міжнародного секретаріату НАТО подумати, якими б могли бути практичні потреби вирішення цього питання в рамках фонду. Це – основні елементи, деталей зараз я вам не можу надати, оскільки над ним йде робота”, - сказав Долгов.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект