НОВИНИ

25.06.2005 | 'Росія і Україна узгодили більшість угод ЄЕП'
Джерело - Українська служба ВВС

Координатор Росії з розробки міжнародних документів у рамках Єдиного економічного простору Дмитро Сухопаров повідомив, що з Україною вже повністю погоджено більшість першочергових угод, які зобов'язалася підписати Україна.



Коментуючи хід роботи над узгодженням документів між Україною, Росією, Білоруссю та Казахстаном, пан Сухопаров зазначив, що говорити про конкретні результати рано, оскільки, мовляв, Євросоюзу для подібного інтеграційного процесу знадобилися роки:


"Ми вже близько 8-9 угод відпрацювали в рамках чотирьох країн, понад 10 угод - в форматі трьох. Робота триває. Але я вам скажу, що європейцям знадобилися роки для такої роботи. А ви візьміть ще й до уваги, що ми мали вимушену перерву взимку і змогли відновити нашу експертну роботу лише 25 квітня."


Керівник департаменту міжнародних угод міністерства промислововсті Росії Дмитро Сухопаров представляв Росію на прес-конференції після завершення переговорів групи високого рівня ЄЕП замість міністра промисловості Віктора Христенка.


Пан Христенко без публічних пояснень залишив залу, де відбувалася зустріч, ще до завершення переговорів.


 


Після засідання групи високого рівня щодо ЄЕП, міністр економіки Сергій Терьохін повідомив, що найближчим часом міністри чотирьох країн підготують доповідь для президентів, аби, зі слів пана Терьохіна, "на саміті у другій половині липня вони могли визначити, чи є майбутнє в ЄЕП, і які вектори його розвитку."


Український уряд не має наміру звертатися до Конституційного суду за роз'ясненням щодо відповідності угоди про формування Єдиного економічного простору Конституції.


Про це після засідання групи високого рівня щодо ЄЕП повідомив міністр економіки України Сергій Терьохін.


Відповідаючи на запитання Бі-Бі-Сі, пан Терьохін сказав, що уряд не має наміру політизувати процес:


"Кабінет міністрів може звернутися до Конституційного суду щодо конституційності ЄЕП, але не робитиме цього. Бо ми бачимо корисність цього проекту в зоні вільної торгівілі і не хочемо, щоб через якісь там позови було призупинено процес, який так динамічно, але складно розвивається. Можна я вам скажу одну крамольну річ? Під угодою про створення ЄЕП чий підпис стоїть? Прем'єр-міністра? Ні, президента. Тож, логічно, якщо є в президента сумніви щодо конституційності підпису його попередника, він має всі можливості, звернутися до Коснтитуційного суду."


Раніше міністр закордонних справ України Борис Тарасюк говорив про можливість скерування подання до Конституційного суду, через сумніви у відповідності угоди про формування ЄЕП Конституції.


Під час засідання групи високого рівня щодо ЄЕП у п'ятницю в Києві міністр економіки Сергій Терьохін повідомив про повне узгодження делегаціями пакету документів 14+1, підписати які взяла на себе зобов'язання Україна та повідомив про запропоновані додаткові 25 документів в рамках Угоди про ЄЕП.



 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект