НОВИНИ

30.07.2014 | Конгрес США засудив Обаму за операцію з обміну військовослужбовця на бойовиків Талібану
Джерело - Кореспондент

Комітет у справах Збройних Сил Конгресу США проголосував більшістю голосів за те, щоб засудити президента країни Барака Обаму за операцію з обміну військовослужбовця Боуї Бергдала, що перебував у полоні в Афганістані, на п'ятьох бойовиків Талібану, повідомляє агентство Ассошіейтед Прес.

За рекомендаційну резолюцію, яка засуджує обмін полоненими і обвинувачує Обаму в тому, що він не повідомив Конгрес про операцію за 30 днів до неї, як це наказано законом, проголосували 34 члени комітету, 25 були проти.

Більшість членів комітету - республіканці. Вони звинуватили Обаму в порушенні законів США, а представник демократів Хенк Джонсон заявив, що це ще один крок на шляху до імпічменту Обами, чим викликав гул несхвалення з боку республіканців.

Очікується, що палата представників конгресу США розгляне резолюцію восени.

Бергдал зник безвісти після того, як залишив американську базу в афганській провінції Пактіка 29 червня 2009 року. Незабаром стало відомо, що він перебуває в полоні у талібів. Наприкінці травня було оголошено, що сержант після п'яти років ув'язнення звільнений в обмін на п'ятьох командирів Талібану.

Звільнення Бергдала викликало неоднозначну реакцію в США. Американська адміністрація зіткнулася з хвилею критики з боку опозиції після звільнення Бергдала. Обама заявляв раніше, що не збирається перепрошувати за звільнення Бергдала, оскільки вважає пошук військовополонених священним обов'язком влади.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект