НОВИНИ

23.07.2014 | Обама вкотре закликав ЄС до жорстких заходів щодо Росії
Джерело - Інтерфакс

Президент США Барак Обама в телефонній розмові з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте знову закликав ЄС до додаткових санкцій проти Росії.

За повідомленням Білого дому, Обама привітав підготовку Євросоюзу до додаткових санкцій проти "тих, хто дестабілізує ситуацію в Україні".

Глави МЗС країн-членів ЄС у вівторок домовилися прискорити процес розробки нових обмежувальних заходів проти Росії у зв'язку з ситуацією в Україні, повідомила у вівторок глава європейської дипломатії Кетрін Ештон.

"Ми вирішили прискорити процес підготовки точкових заходів, погоджених на саміті минулого тижня, особливо процес внесення дуже скоро до (санкційного) списку осіб і компаній, у тому числі з РФ, згідно з новими розширеними критеріями", - зазначила вона на прес-конференції за підсумками засідання Ради ЄС у закордонних справах.

За словами Ештон, ЄС готовий без зволікання прийняти пакет подальших значних обмежувальних заходів, якщо не побачить повного співробітництва (з боку РФ - Ред.)".

Вона додала, що в четвер ЄС представить пропозиції щодо обмеження доступу РФ до фінансових ринків і продукції високих технологій.

Разом з тим вона зазначила: "Список (фізичних і юридичних осіб для адресних санкцій - Ред.) поки складається, і я не можу сказати точно, скільки людей і підприємств в ньому буде".

Обама, виступаючи перед представниками Демократичної партії в Сіетлі, заявив, що багато хто в Сполучених Штатах Америки стурбований, що країна ще не знайшла свого місця в новому світовому порядку.

"... Частина населення стурбована тим, що старий світовий порядок не працює, а в умовах нового ми ще не знаходимося на тому місці, на якому повинні бути", - сказав президент.

"Народ стривожений, сьогодні це частково пов'язано з серйозними викликами за кордоном", - зазначив Обама.

Для прикладу він навів "те, що відбувається в Україні, російську агресію проти своїх сусідів і те, як вона фінансує і озброює сепаратистів", а також ситуацію в Сирії, Іраку, конфлікт між Ізраїлем і Палестиною.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект