НОВИНИ

22.06.2005 | Теми в Україні залишаються ті самі
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Низка німецькомовних газет присвятила свої коментарі нинішній ситуації в Україні. Берлінська газета TAGESZEITUNG, зокрема, пише:

Зовсім не безпідставно українська Жанна д”Арк, тобто прем”єр-міністр України Юлія Тимошенко, обрала для першої закордоної подорожі тиждень тому французьку столицю. Франція та Україна мають багато спільного, наприклад, революції в цих країнах. Здається, це й усе, що їх об”єднує. Після „помаранчевої революції” з”явилася небезпека, що Україна знову опиниться  в „сірій зоні” свідомості Заходу. Повідомлення про розбіжність думок в уряді, недостаня робота кабміну та державне втручання, що домінують у пресі, змушують спостерігача зробити тверезий висновок: у Києві все так само, як колись за Кучми, -

пише TAGESZEITUNG і веде далі:

Насправді, від часу здобуття незалежності 1991-го року, теми в Україні залишилися ті самі. Недостатня координація та компетенція майже на всіх рівнях ще на початку 90-х були проблемою так само, як і відсутність професіоналізму в уряді. Політична еліта, яка більшою мірою складається зі старої гвардії і тому має відповідний спосіб мислення, досі не часто вдавалася до активного впровадження демократичних принципів. (…) Але найбільшим дефіцитом нині в Україні є все-таки відсутність демократичної парламентської опозиції, що визнав навіть міністр оборони Анатолій Гриценко, -   

далі TAGESZEITUNG дає поради західним політикам:

Без сумнівів, парламентські вибори, що мають відбутися на початку наступного року, лише ускладнюють роботу уряду. Але саме тому керівники західних держав не мають бути засліплені культом Ющенка, і спокушатися на надто великі сподівання. Замість цього Захід має спряти створенню нової політичної опозиції, тиснути в питанні проведення реформи в юридичній сфері, але водночас пропонувати й допомогу. Якщо Захід хоче, щоб Україні вдалося здійснити перехід до демократичної держави, і щоби вона потім „демократизуюче” впливала на Росію, тоді він має шукати з Києвом компроміси і набратися терпіння, оскільки шлях реформ буде тернистим. А не дозволяти країні знову опинитися в „сірій зоні”, - зауважує TAGESZEITUNG. 

Швейцарська газета NEUE ZÜRCHER ZEITUNG звертає увагу на суперечки в нинішньому керівництві країни, яка негативно впливає на економічні показники. Видання пише:

Контраст між радісно оголошеними планами та реальністю вже стає болючим. Відкриваючи круглий стіл Всесвітнього економічного форуму, президент Віктор Ющенко сказав, що його країна пропонує інвесторам потенціал, який немає собі рівних, оскіольки новий уряд рішуче бореться з корупцією. Шість державних та урядових лідерів, а також ціла армія експертів з банківської справи, які взяли участь у „міні-Давосі” в українській столиці, сприйняли таке самовихваляння з необхідною дозою скепсису. Фактом є те, що суперечка в лавах української владної еліти, яка триває ось вже чотири місяці, негативно вплинула на головні економічні індикатори. Після приходу до влади Ющенка економічне зростання сильно сповільнилося, -

констатує газета NEUE ZÜRCHER ZEITUNG. Далі видання зазначає:

Більшість західних аналітиків вбачає причини оходоження кон”юнктури передусім у відсутності правової стабільності, яка виникла внаслідок суперечки між Ющенком та його прем”єр-міністром  Юлією Тимошенко навколо питання про скасування приватизації, проведеної за часів колишнього державного лідера Кучми. Тим часом, ця криза протверезила вже й західних інвесторів, які безпосередньо після політичних змін перебували у піднесеному настрої. Починаючи від квітня, до України практично не надходить тверда валюта. Наприкінці березня загальні інвестиції не перевищували семи з половиною мільярдів євро. Таким чином, за інвестиційними показниками країна, як і раніше, перебуває на одному з останніх місць. (...) Вірогідно, в Ющенка проблеми з відстоюванням своїх позицій, - читаємо у швейцарській газеті NEUE ZÜRCHER ZEITUNG.

Водночас газета WELT не цілком втратила оптимізм:

Навіть якщо нові владоможці у Києві ще не знайшли свого ритму для урядової діяльності, вони – поки що – користуються підтримкою з боку населення. Їх виправдовують тим, що їм доводиться боротися з наслідками попередників, корупцією та свавіллям чиновників. Крім того, вони повинні відкрити країну, аби зробити її такою, щоби вона могла приєднатися до ЄС,  - підсумовує газета WELT.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект