НОВИНИ

22.06.2005 | У Вашингтоні завершився саміт США-ЄС
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сполучені Штати Америки хочуть бачити в Європейському Союзі сильного партнера. Про це заявив президент Джордж Буш під час саміту США-ЄС, що завершився в американській столиці. Під час зустрічі європейські та американський лідери приділили значну увагу проблемі реформування ООН. 


США та Євросоюз закликали до зміцнення й реформування оновленої ООН, підписавши спільну декларацію з нагоди 60-річчя Хартії ООН. У ній підкреслюється, що запланована на вересень міжнародна ювілейна зустріч в в ООН на найвищому рівні стане шансом для світової спільноти створити фактично нову міжнародну організацію, ефективну й орієнтовану на боротьбу із загрозами нашого часу.


США та ЄС заявили також про намір просувати демократію в Білорусі й підтвердили свою солідарність з прибічниками демократії в Україні, Грузії, Киргизії та інших країнах світу. За підсумками самміту в Білому домі, в якому взяли участь президент США Джордж Буш, голова Ради Євросоюзу Жан-Клод Юнкер, глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу та Верховний представник ЄС з питань зoвнішньої політики та безпеки Хав’єр Солана, було також досягнуто домовленості стосовно боротьби з піратством та контрафактною продукцією в світі. Йдеться, зoкрема, про посилення контролю за піратством через створення відповідної юридичної бази, яка дозволяла б негайно знищуквати піратські та контрафактні товари, а також обладнання й матеріали, використовувані для їхнього виробництва.


Лідери США та Євросоюзу обгoворили міжнародну ситуацію в світі, зосередившись на проблемах Іраку, Афганістану та палестино-ізраїльських відносин, а також закликали власті Ірану негайно припинити виробництво ядерної зброї.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект