НОВИНИ

18.06.2014 | ЄС не прийме серйозних рішень під час саміту з енергобезпеки
Джерело - Українська енергетика

Проект висновків саміту ЄС 26-27 червня, що частково буде проведений в місті, що було одним з полів битв під час Першої Світової війни - в бельгійському Іпрі, не містить конкретних згадок про "Південний потік". Фактично, один з текстів може навіть трактуватися на користь підтримуваного «Газпромом» газопроводу



Під час саміту очікуються принаймні два рішення геополітичної важливості. Перше – підписання угод про асоціацію з Україною, Молдовою та Грузією. Друге рішення – обговорити стратегію з енергетичної безпеки, підготовану Європейською Комісією, та спрямовану на скорочення великої залежності Європейського Союзу від Росії.



Відповідно до проекту висновків саміту, який має видання EurActiv, не очікується ніяких серйозних рішень. Росія та "Південний потік" навіть не згадуються. Проект висновків навіть не дотримується сильних заяв, зроблених раніше комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтером Еттінгером. Натомість, йдеться про те, що «внутрішній ринок ЄС та правила конкуренції мають бути дотримані щодо інвестицій в енергетичну інфраструктуру, включаючи і ті, які просувають треті країни, а також мають енергійно застосовуватися для гарантування повної відповідності до законодавства ЄС та його пріоритетів енергетичної безпеки».



Одне з речень висновків може бути навіть трактоване, як наче Європейський Союз підтримує Південний потік. «ЄС буде займатися зі своїми іноземними партнерами питанням скорочення ризику переривань постачань природного газу». Росія представляє «Південний потік» як проект, який скорочує ризик переривань постачань газу через Україну.



Попри те, що документ є тільки проектом, який може бути змінений, він, безсумнівно, відображає національні інтереси країн-членів, які є частиною проекту «Південний потік». Як повідомляють, прем’єр-міністр Італії Маріо Рензі очолює зусилля на підтримку «Південного потоку», а лідери Болгарії багато разів повторювали, що проект становить національний інтерес для країни.



Одне речення з висновків виглядає як попередження Сербії, країні-кандидату в ЄС, яка також є на шляху трубопроводу, щодо дотримання законодавства ЄС. Зокрема, йдеться про це речення: «Енергетичне Співтовариство, яке має на меті поширити законодавство ЄС в енергетиці на країни розширення та політики сусідства, має бути посилене, для забезпечення виконання законодавства в цих країнах».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект