НОВИНИ

17.06.2005 | Ющенко підписав указ про формування ЄЕП
Джерело - Korespondent

Президент України Віктор Ющенко підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки й оборони від 20 травня цього року про формування Єдиного економічного простору.


 


Відповідно до рішення РНБО, основною метою участі України у формуванні і функціонуванні ЄЕП є створення зони вільної торгівлі без виключень та обмежень відповідно до статті 2 угоди про формування ЄЕП, ратифікованої законом України від 20 квітня 2004 року.


Указ глави держави передбачає забезпечення під час формування ЄЕП відповідності укладених у межах цього процесу міжнародно-правових документів нормам і принципам Світової організації торгівлі, а також вимогам, передбачених інтеграцією України в Європейський союз. Указом також затверджено план невідкладних заходів щодо активізації участі України у формуванні ЄЕП.


Кабінету Міністрів доручено щомісяця надавати інформацію про результати розгляду проектів міждержавних угод з формування ЄЕП, а також про хід переговорного процесу з цього питання.


Уряду доручено в місячний термін забезпечити підготовку до підписання пакета документів про спрощення переміщення громадян через кордони між державами-учасницями угоди з формування ЄЕП.


Кабмін повинен подати для внесення на розгляд самміту глав держав-учасниць угоди з формування ЄЕП проект пропозицій української сторони з реалізації в межах організації проектів, зокрема з розвитку інфраструктури в космічній галузі, у галузі літакобудування, транспортного і важкого машинобудування, а також у сфері гуманітарного співробітництва.


Контроль за виконанням цього указу покладено на секретаря Ради національної безпеки й оборони України Петра Порошенка.


На початку червня заступник державного секретаря Маркіян Лубківський заявив, що Кабінет Міністрів повинен звернутися до Конституційного суду із поданням про тлумачення угоди про створення Єдиного економічного простору, підписаної Україною із застереженням.


Міністр юстиції Роман Роман Зварич підтримав необхідність отримання висновків суду щодо угоди з формування ЄЕП, відзначивши водночас, що зараз подання такого документу до КС є несвоєчасним, оскільки, на його думку, це "може викликати недовіру".


У свою чергу, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко відкинула можливість направлення угоди з ЄЕП до Конституційного суду для перевірки її відповідності Основному закону України.


Раніше Рада національної безпеки й оборони рекомендувала Президенту Віктору Ющенку дати доручення активізувати переговори України зі вступу до ЄЕП.


Українські оглядачі переконані, що угода з формування ЄЕП не відповідає Основному закону країни. Нова українська влада стала об’єктом різкої критики не лише українських, але й європейських експертів за те, що передвиборні обіцянки кардинально розходяться з нинішніми заявами політиків.


Свого часу Європейський Союз попередив Україну про можливі серйозні проблеми зі вступом до СОТ і створенням зони вільної торгівлі з Євросоюзом у випадку, якщо Україна заявить, що метою угоди про формування ЄЕП є створення митного, економічного або валютного союзу.


Верховна Рада ратифікувала у квітні 2004 року угоду про формування Єдиного економічного простору із застереженням, що Україна братиме участь у формуванні і функціонуванні ЄЕП у межах, що відповідають Конституції України.


Угода з таким застереженням була підписана Президентом Леонідом Кучмою у вересні 2003 року в Ялті. За це рішення проголосувало 265 народних депутатів, проти – 60 з 418 парламентаріїв. Не брали участь у голосуванні фракції "Наша Україна", Соцпартії і БЮТ. Перед цим Верховна Рада не підтримала близько 10 пропозицій про неприйнятність угоди зі створення ЄЕП.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4132. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект