НОВИНИ

17.06.2005 | Економічний форум у Києві: наголос на відкритості
Джерело - Українська служба ВВС

Президент України Віктор Ющенко, розпочинаючи дводенний економічний форум у Києві оголосив, що Україна відкриє для інвесторів низку провідних державних компаній.



Серед перерахованих - компанія "Укртелеком", Одеський припортовий завод та компанія "Турбоатом".


Українські державні керівники також оголосили нові запевнення гарантій власності, щоб розвіяти побоювання закордонних інвесторів.


Президент Віктор Ющенко, голова Верховної Ради Володимир Литвин і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко підписали меморандум про невід’ємність права на власність набуту, як сказано в документі, на законних підставах.


Київський Міжнародний інвестиційний форум називають одним з найбільших фінансових зібрань, що проводився в Україні.


  
Віце-прем'єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук


У дводенному заході, який проводить Всесвітній економічний форум, беруть участь сім президентів, включно з Віктором Ющенком.


Кореспондент Бі-Бі-Сі у Києві зазначає, що форум розглядається як шанс привабити міжнародні фінанси до України.


Попри заклики нової влади до збільшення інвестицій, оглядачі кажуть, що закордонних інвесторів і далі відлякують такі проблеми як корупція та повільне просування економічних реформ.


Ґевін Найт з консалтингової компанії Ґлобал Інсайт в Лондоні каже, що інвестори стурбовані невизначеністю в Україні щодо реприватизації.


"Політика в галузі приватизації і плутанина довкола неї відлякує інвесторів через те, що інвесторам потрібна чіткість, стабільність і передбачуваність. Коли прем'єр-міністр Юлія Тимошенко каже, що переглядатимуться дві тисячі приватизаційних операцій, а президент Ющенко каже, що переглядатимуть 29 підприємств, ці заяви видаються дуже заплутаними. Інвестори хочуть знати, скільки саме підприємств переглядатимуться, і хочуть чіткості. Ця суперечка триває вже 4 місяці. "- сказав Ґевін Найт.


Директор Інституту власності та інвестицій Олександр Рябченко сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що деякі рішення уряду України не сприяли поліпшенню інвестиційного клімату в Україні.


Він вважає, що російські інвестори, які звикли працювати в умовах непевності, прийдуть в Україну, в той час як західні інвестори будуть обережними.


Україна має один з найнижчих рівнів інвестицій в її економіку в Східній Європі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект