НОВИНИ

17.06.2005 | Ющенко переплутав апостолів Петра і Андрія і розповів інвесторам про Трипілля
Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко ще раз нагадав, що європейські прагнення України не завадять у її відносинах з сусідніми країнами, зокрема з Росією.


Про це він сказав, виступаючи на міжнародному економічному форумі "міні-Давос" у Києві.


"Європейський вибір України не може бути перешкодою для взаємовигідних стосунків з усіма іншими сусідами, зокрема з Росією та іншими країнами СНД. Київ бачить у Москві доброго сусіда і партнера, з яким ми маємо великий потенціал для співробітництва", сказав Ющенко.


За його словами, "Україна дала тверду відповідь на питання про своє майбутнє. Вибір української нації на користь демократії і верховенства права є незворотнім".


Ющенко також сказав, що "сьогодні всі можуть відчути на собі ті зміни", які відбулися в Україні останнім часом.


"Нова українська влада допомогла народитися незалежності ЗМІ. До громадян України повертається віра у справедливість і незалежність правосуддя. Ми робимо все, щоб перед судом поставити тих, хто чинив злочин під прикриттям влади", зазначив він.


Крім того, президент вважає, що "Україна стверджує лідерство в своєму регіоні. Для зміцнення стабільності в регіоні Україна готова пропонувати свої ініціативи".


"Ми готові перейти у нові відносини з НАТО, кілька тижнів тому у Вільнюсі було започатковано наш інтенсифікований діалог", продовжив він.


Говорячи про давнє прагнення українського народу до євроінтеграції, Ющенко розповів про те, що українська земля завжди була "благословенною".


"За кілька сот метрів від місця, де ми проводимо наш Форум колись ходив святий Первшоапостол Петро... (пауза) Андрій Первозванний, він благословив це місто і придрікав йому велику славу", сказав він.


Також, за словами президента, на нашій землі "тисячу років тому процвітала перша в історії людства землеробська цивілізація Трипілля. Її сліди ми знаходимо від Дніпра до Дунаю і Вісли сьогодні. У ній переплетені корені первісних культур нашого європейського континенту".


"На шляху до Києва Апостол пройшов багато причорноморських, грецьких міст, яким на той час було вже по кількасот років. Два тисячоліття тому тут вилися перші два першоджерела європейських цивілізацій. Афінська ідея демократії шукала поєднання з Єрусалимом", продовжив Ющенко.


На думку Ющенка, доказом української "європейськості" є, зокрема, те, що "перша у Європі Конституція Пилипа Орлика, написана ще в 1710 році, пропонувала шлях до демократії в Українській козацькій державі".


Далі він привітав президента Азербайджану Альхама Алієва, Грузії - Михаїла Саакашвілі, Естонії - Арнольда Рюйтеля, Литви - Валдаса Адамкуса, Молдови - Михаїла Вороніна, Польщі - Александера Кваснєвського і подякував їм за участь у Форумі.


"Я хочу, щоб цей Форум, кожна людина, сторона, яка бере участь у ньому, сприйняла і буквально. Україна сьогодні хоче подати кожному із вас свою руку. З надією на те, що віднині між нами встановиться порозуміння і процвітання на багато-багато років", сказав Ющенко.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект