НОВИНИ

22.07.2004 | Олбрайт підозрює оточення Кучми в фальсифікації. А гість Пінчука критикує Буша за Україну
Джерело - Українська правда

Колишній держсекретар США, голова Національного демократичного iнституту Мадлен Олбрайт висловила занепокоєння політичною ситуацієї в Україні напередодні президентських виборів.


Про це вона заявила під час виступу і підписання своїх мемуарів у міжнародному центрі імені Вудро Вілсона, повідомляє радіо "Голос Америки".


"Я дуже занепокоєна своєрідним перекручуванням демократичних термінів, що має місце під час дискусій стосовно вільних виборів, які згодом виявляються не вільними. Ми дуже пильно спостерігаємо за ситуацією", - сказала Олбрайт.


"Президент Кучма вирішив не балотуватися. Однак, він має групу людей навколо себе, дії яких дуже ускладнюють для опозиції повірити, що вибори пройдуть чесно", - додала Олбрайт.


Вона висловила також занепокоєння зростаючим впливом Росії в Україні. За її припущенням, Москва намагається поновити своє панування на території колишнього СРСР.


"Україна, я думаю, в одній з надзвичайно складних ситуацій, коли, хоча ми і повністю і не переконані, однак існує певне відчуття, є спроби росіян інтегрувати Україну з Росією на основі енергетичної політики", - зазначила Олбрайт.


Як відомо, Олбрайт відвідала Україну на початку цього року для участі у конференції, організованій центром Бориса Тарасюка. Після цього вона написала статтю в "Нью Йорк Таймс", де попередила українське керівництво про анулювання віз і блокування рахунків у разі фальсифікації виборів.


В той же час колишній представник США при ООН Річард Голбрук, який також нещодавно побував в Україні, пояснює зміцнення позиції Росії в Україні політикою адміністрації Джорджа Буша.


На думку Голбрука, Білий Дім у намаганнях підримувати добрі стосунки з Росією заплющив очі на поглинання Москвою України та інших країн-сусідів.


"Я не маю нічого проти покращення американських стосунків з Росією. Однак не за рахунок сусідів. Україна має сама визначити свою подальшу долю. На мій власний погляд, Україна повинна дивитися як на Схід, так і на Захід. В майбутньому вона не може залишатися там, де була останні тисячу років", - сказав Голбрук на брифінгу за підсумками візиту.


"Європа повинна думати про українців як про європейців, а сама Україна має бути частиною ЄС через зрозумілі економічні та культурні причини. Вона також повинна стати членом НАТО аби вже більше ніколи їй не загрожувала Москва", - додав він.


На думку Голбрука, якщо після президентських виборів нове керівництво України задекларує бажання приєднатися до НАТО, то це може статися за три-п’ять років.


Стосовно опозиції Росії до вступу України до північно-атлантичного альянсу, Голбрук порівняв Москву із собакою, яка набагато бiльше гавкає ніж кусає.


Припускають, що у разі перемоги на президентських виборах у США кандидата від демократів Джона Керрі, новим державним секретарем можливо стане саме Голбрук.


Голбрук нещодавно побував в Україні на запрошення зятя президента Віктора Пінчука.


 
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект