НОВИНИ

15.06.2005 | Україна і Франція співпрацюватимуть у газовій галузі
Джерело - Українська служба ВВС

У Парижі, де перебувала українська урядова делегація на чолі з Юлією Тимошенко, оголошено про низку проектів співпраці в енергетичній галузі.


Зокрема, французький газовий концерн Gaz de France та компанія "Нафтогаз України" вивчатимуть можливість побудови газопроводу до Європи з Ірану або Туркменістану через Україну.

Напередодні пані Тимошенко заявила в інтерв'ю газеті Le Figaro, що будівництво Україною нафто - і газопроводів в обхід Росії сприятиме розвиткові конкуренції на паливному ринку і піде на користь як Україні, так і ЄС.

Раніше Україна запрошувала Францію до можливої участі у реалізації ідеї міжнародного газотранспортного консорціуму із залученням Росії та Німеччини.

Тим часом, чільні державні посадовці в Росії оприлюднили низку заяв стосовно того, що вони назвали проблемами компанії Ґазпром в Україні.

Президент Путін після переговорів у Петербурзі з головою Верховної Ради Володимиром Литвином сказав, що його турбує газове питання, яке за його словами сягає вартістю мільярда доларів.

Представник російського парламенту сьогодні заявив, що від Газпрому вимагатимуть, як було сказано, ринкових принципів співпраці з Україною.

У Москві лунають заклики підвищити відпускну ціну російського газу для українських споживачів до, як сказано, європейського рівня.

Юлія Тимошенко також зустрілася у Парижі з представниками української діаспори, закликавши заробітчан - нещодавніх міґрантів повертатися додому.

Юлія Тимошенко пообіцяла, що в Україні будуть створюватися нові робочі місця, зауваживши, що країні дуже знадобився би досвід тих, хто встиг попрацювати на Заході.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект