НОВИНИ

08.04.2014 | Росія має чотири сценарїі вторгнення в Україну - британські експерти
Джерело - Le Figaro

На думку британських експертів з Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI), травень стане критичним періодом для дій Росії в України. Грунтуючись на безлічі факторів, аналітичний центр пропонує чотири сценарії можливого російського вторгнення.


Про це повідомляє журналіст Le Figaro Ален Барлюе .



За даними RUSI, Росія зосередила вздовж північного кордону України від Києва до Харкова чотири військових групи загальною чисельністю 50 тисяч чоловік.



Перший запропонований аналітиками сценарій передбачає коротку демонстрацію сили з метою змусити Україну і світове співтовариство вважати втрату Криму як доконаний факт, йдеться в статті.



Другий сценарій передбачає дії російських сил на Південному Сході України для розпалювання заворушень. Вони послужать приводом для відкриття коридору між Кримом і Донецьком, який буде де факто анексований. "Третій сценарій, розширення попереднього, дозволить проросійському руху призвести до розколу країни надвоє, і російськомовні Південь і Схід увійдуть до складу утворення, порівнянного з боснійською Сербською Республікою", - пише журналіст.



"Згідно з четвертим сценарієм, російські війська вчинять стратегічний маневр для створення коридору, що з'єднує Придністров'я і Крим" , - продовжує автор статті.



"Ця дуга,  яка окреслює "нову російську територію", змінить карту Чорного моря і стане основоположним викликом для європейського порядку", - цитує Барлюе застереження RUSI.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5016. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект