НОВИНИ

22.07.2004 | Між компаніями, які пропонують в оренду Ан-124, назріває жорстка конкурентна боротьба
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Північноатлантичний союз уже визначився щодо тимчасового використання українських «Русланів», і тепер оглядачі прогнозують жорстку конкурентну боротьбу між компаніями, які готові надати послуги з чартерного використання цих машин. За даними газети “Financial Times Deutschland”, офіційне оголошення тендеру має відбутися у вересні.
Щонайменше до кінця 2012-го року країни НАТО планують використовувати українські літаки АН-124-100. За різними оцінками, вартість контракту становитиме від 700 мільйонів до 1 мільярда євро. Цілком імовірно, що за таке замовлення змагатимуться відразу кілька компаній. Інтерес уже продемонстрував європейський аерокосмічний концерн “EADS”. Він виступає у зв’язці з компанією “LCCA “– дочірнім підприємством німецької авіакомпанії “Lufthansa”. Як зауважують експерти, проблема полягає в тому, що цьому альянсові спочатку самому необхідно зафрахтувати українські літаки, яких у нього немає. Але фірми, які могли б надати таку послугу, найімовірніше теж захочуть узяти участь у конкурсі. Серед них українська компанія «Авіалінії Антонова» та російська «Волга–Днєпр», яка задля цього планує навіть заснувати в аеропорту Лейпціґ/Галле свою дочірню фірму. До речі, про створення спеціального підприємства для тимчасового забезпечення НАТО літаками АН-124-100 розмірковують також менеджери концерну “EADS”. Принаймні, так написала газета “Financial Times Deutschland”. За інформацією цього видання, концерн сподівається використовувати «Руслани» також для транспортування комплектувальних частин між власними виробничими центрами, які розташовані в Німеччині, Франції та Великобританії. На думку багатьох експертів, союзові НАТО було б вигідніше відмовитися від послуг “EADS” і погодитися на пропозицію «Авіаліній Антонова». Як зазначив керівник консультативної фірми „Hagener und Partner“ Ґерман Гаґенер, це найдешевший варіант, тому що літаки здаватимуться в оренду без посередників. Та й міжнародного досвіду українцям теж не бракує. Лише в 2002 та 2003 роках «Авіалінії Антонова» здійснили 670 місій у рамках надання послуг для німецького контингенту в Афганістані. Було перевезено 43 тисячі тонн вантажу.
 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект