НОВИНИ

31.03.2014 | ЄС розгляне ідею енергетичного союзу
За матеріалами - Української енергетики

Серед занепокоєнь щодо газової торгівлі з Росією прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск висунув своє бачення загальноєвропейського енергетичного союзу в ЄС.



Ключові припущення цього союзу включають диверсифікацію енергетичних джерел, включаючи видобуток сланцевого газу та вугілля.



«Беручи до уваги загрозу потенційних газових криз, ми маємо побудувати більш ефективні механізми для «газової солідарності» у випадку кризи в постачаннях газу», сказав Туск.



«Ми вже мали таку кризу, яка вплинула на наших південних сусідів і саме тоді вперше постало питання європейської єдності», продовжив він.



Прем’єр-міністр Туск сказав, що хотів би, щоб ЄС платив до 75% коштів, необхідних на інфраструктуру, потрібну для створення ефективної мережі під виглядом газової солідарності, включаючи трубопроводи, газові взаємопідключення між країнами-членами.



Проте одна з одних ідей Туска полягає в спільній купівлі ЄС газу від зовнішніх постачальників. Цей крок походить від обговорень серед європейських політиків потреби бути здатними торгуватися як єдиний блок у диверсифікації своїх енергетичних потреб, особливо з Росією.



Ідея створення такого союзу має підтримку президенту Ради ЄС Германа ван Ромпея, а Європейська Комісія, як очікується, до червня розробить пропозицію щодо того, як такий енергетичний союз буде функціонувати.



«Ми напрацювали ряд ідей, що зроблять ЄС чимось на зразок «потужного покупця», завдяки чому країни, що постачають енергію Європі не зможуть бити жорсткими умовами щодо контрактів з постачання, як вони робили до сьогодні. Ключовою є побудова єдності серед країн-членів на європейському рівні», підкреслив Туск.



Інші стратегії, висловлені прем’єр-міністром, включають підвищення значущості вугілля як джерела енергії, а також інвестиції в сланцевий газ та диверсифікація джерел енергії, таких як можливість імпортувати скраплений природний газ із США.



Тим часом, на думку брюссельського аналітичного центру Breugel, ЄС може замінити весь газ, який отримують з Росії, протягом року. «Це було значним викликом, але не неможливим», йдеться в нещодавно опублікованому звіті.



ЄС імпортував 130 млрд. кубометрів газу з Росії в 2013 році, хоча зі значними коригуваннями його енергетичної політики, можливо буде замінити російський газ іншими джерелами.



В звіті Breugel пропонують збільшення імпорту газу з Північної Африки та Норвегії, імпорт більших обсягів скрапленого газу, а також перехід енергоспоживання з природного газу на інші види палива.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект