НОВИНИ

10.06.2005 | У Польщі почали перейматись перенесенням референдуму щодо Євроконституції
Джерело - 5 канал

Після провалу референдуму одразу в двох країнах прихильників Євроконституції меншає. Про це свідчать результати соціологічних досліджень. Думки пересічних поляків щодо Євроконституції розділилися. Є чимало її прихильників, які готові підтримати цей документ вже, не чекаючи на жовтневий референдум. 



Однак є представники ще й іншої точки зору. Польща може відкласти на невизначений термін референдум щодо Конституції ЄС. Про це застеріг президент Польщі Алєксандр Квасьнєвскі. За його словами, таке рішення може бути прийняте, якщо на майбутньому саміті ЄС не вдасться домовитися про подальшу долю Євроконституції. Після відмови від європейського закону французів та голландців, у Польші з"явилося чимало скептиків.


Лех Валенса, колишній президент Польші:



- Нам потрібний подібний закон. Однак, як на мене, його мають вдосконалити. Лише після цього я підтримаю його. Я це повторював тисячу разів. Тому триматися за цю Конституцію немає сенсу. Ми маємо обговорити її і спробувати ухвалити нову, кращу версію.


Міхал Грабінскі, житель Варшави:



- Польща не готова голосувати. Громадськість достатньо не поінформована щодо референдуму. Якщо ви в когось запитаєте - про що йдеться в Конституції Європейського Союзу, то ніхто не дасть вам чіткої відповіді.


16-17 червня країни-члени Євросоюзу зберуться у Брюсселі, щоб обговорити подальшу долю Євроконституції. Аналітики називають кілька варіантів для єдиного європейського закону. Його можуть переробити, з огляду на побажання деяких країн. Інший варіант - Євроконституцію таки ухвалять, але якщо за неї проголосує понад 50 відсотків населення Євросоюзу.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект