НОВИНИ

26.03.2014 | У Гаазі держави домовилися посилити заходи щодо захисту радіоактивних матеріалів
Джерело - Кореспондент

Побоюючись терактів з використанням радіоактивних речовин, півсотні держав світу домовилися про посилення заходів щодо захисту радіоактивних матеріалів, передає Deutsche Welle.


Водночас учасники третього саміту з ядерної безпеки, який завершився в Гаазі, визнали, що цілі, поставлені в 2010 році, не були досягнуті.


За словами канцлера ФРН Ангели Меркель, прогрес залишає бажати кращого. Все ще залишається небезпека того, що викрадачі ядерних матеріалів можуть використовувати їх для створення "брудних бомб" - агрегатів, в яких звичайна вибухівка поєднується з обробленими радіоактивними матеріалами, за допомогою яких можна заразити радіацією досить велику територію.


Варто зазначити, що учасники саміту великим успіхом зустрічі вважають прийняття угоди, що передбачає перевірку національних законодавств на відповідність міжнародним директивам з атомної безпеки, а також контроль з боку незалежних органів. Документ підписали 35 держав, зокрема всі країни ЄС і США. Однак такі країни, як Росія, Китай, Пакистан і Індія, відмовилися підписувати угоду.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект