НОВИНИ

26.03.2014 | Порожнє місце Росії у G8 пропонують віддати Китаю
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Зараз існують хороші шанси залучити Китай до активної і взаємовигідної співпраці на світовій арені через включення країни до Великої вісімки замість Росії. З такою пропозицією у вівторок, 25 березня, в Берліні виступив директор Інституту Mercator з китайських досліджень Себастьян Гайльманн. За його словами, позиція Китаю в кримській кризі наочно продемонструвала дистанціювання Пекіна від дій Росії. "Зараз постала нова відправна точка", - переконаний Гайльманн і додає, що, за його спостереженнями, схожої думки дотримується й канцлерка ФРН Анґела Меркель.


Уже наприкінці цього тижня голову КНР Сі Цзіньпіна очікують з візитом у Берліні. Не виключено, що під час зустрічей з німецькими урядовцями йтиметься і про перспективу включення Китаю до Великої вісімки, адже, як нагадує інформагенція Reuters, розмови про це велися вже давно.


З Росією готові підтримувати діалог, але не в рамках G8


Проте, за прогнозами Гайльманна, під час перебування голови КНР у Німеччині навряд чи будуть озвучені нові гучні заяви щодо офіційної позиції Китаю відносно кримської кризи. Лейтмотив цього візиту - зміцнення економічних та політичних контактів.


Китай за підсумками 2013-го року знову став одним з найважливіших торговельних партнерів Німеччини із загальним товарообігом, що перевищив 140 мільярдів євро.


Водночас країни Великої сімки дали зрозуміти, що попри виключення Росії, з нею готові підтримувати діалог на інших майданчиках та в інших форматах.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект