НОВИНИ

09.06.2005 | Порошенко в Парижі розмірковує про компетенцію РНБОУ
Джерело - Українська служба ВВС

Вступ України до Євросоюзу - питання не 2005 чи 2006 року, а стратегічне, але українське керівництво чітко визначило пріоритет - європейську інтеграцію України.
 
Про це сказав в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі секретар Ради національної безпеки і оборони України Петро Порошенко, з яким у Парижі розмовляла Алла Лазарева. У столиці Франції Петро Порошенко провів кілька зустрічей з французькими партнерами високого рівня.


П. Порошенко: Окремий розділ в усіх трьох зустрічах було присвячено ситуації, що склалася у Франції після референдуму щодо європейської Конституції. Тепер існують нові реалії, і ці реалії потребують детального аналізу – чи причиною непідтримки є внутрішньополітична ситуація - а ми знаємо про високий рівень безробіття і згортання цілої низки соціальних програм, чи це реакція французів на процес нещодавнього розширення ЄС і його подальшого потенційного розширення. Тобто, аналітичних версій є багато, і саме у компетенції рад національної безпеки і оборони – передбачати подібні загрози, аналізувати їх і передавати відповідні рекомендації президентам держав. У цьому сенсі в нас відбувся дуже активний і продуктивний діалог. Чому ситуацію можна вважати справді серйозною? По-перше, тому що без Франції чи, скажімо, Великої Британії проект спільної Європи просто може не відбутись. Але з іншого боку, і це ми підтвердили на різних зустрічах, ми поділяємо думку про те, що це – не аварія, це просто зупинка, тривалість якої залежатиме від ефективної роботи влади в окремих державах і ЄС в цілому. Якщо хочете, це – іспит на міцність ЄС, і від того, як він пройде, буде залежати на який строк будуть відтерміновані наші подальші дії.


Потреба координації


Бі-Бі-Сі: Чому, на Вашу думку, так неадекватно розвивалися двосторонні українсько-французькі взаємини? Це Франція блокувала контакти на найвищому рівні, чи Україна не усвідомлювала важливість подібних контактів?


П. П.: Я не хотів би давати однозначних оцінок, але я переконаний, що на останньому етапі діяльності попередньої української влади у Франції не було політичного рішення щодо зустрічі з українськими візаві на найвищому рівні – це 100%. Мені важко коментувати, чим пояснювалась раніше відсутність подібних зустрічей, але я можу констатувати факт, що внутрішнього почуття потреби, у тому числі для України, брати участь у загальносвітовій координації дій щодо питань безпеки не було. Сьогодні ж ми розуміємо, що через загрозу міжнародного тероризму без подібної координації вирішувати проблеми неможливо. Тому ми тут домовились і про обмін інформацією, і про прийняття швидких спільних рішень у разі виникнення нештатних ситуацій. У нашій делегації є й представники розвідки, тому ми на фаховому рівні домовляємося про вирішення спільних проблем.


Тет-а-тет з візаві


Бі-Бі-Сі:Наскільки Ваші французькі візаві поділяють погляди щодо місця і ролі України у подібній міжнародній співпраці?


П. П.: У багатьох речах наші погляди співпадають. Знаєте, нас не повинно зачаровувати саме слово “безпека”. Безпека обов’язково пов’язана з розвитком, з програмою стратегічного розвитку. Коли є програма розвитку – тоді є що захищати. Ми глибоко переконані, що роль і місце України – це місце члена Європейського Союзу, який є потужним донором безпеки і її потужним реципієнтом. З Україною-членом ЄС і активним учасником програми європейської безпеки сама Європа стане набагато безпечнішою. Я певен, що після сьогоднішнього візиту рівень і активність нашої співпраці значно підвищаться. Ми домовились про найпринциповіші питання. Будуть створені експертні робочі групи, ми домовились про регулярні зустрічі – не рідше, ніж раз на півроку, а також про перелік ключових індикаторів, з яких ми будемо найактивніше співпрацювати, починаючи від наукових досліджень і спільного аналізу, тобто співпраці розвідок, якщо хочете, до співробітництва у військово-технічній галузі, технологічній сфері аж до спільного виходу на ринки третіх країн. Ми домовились, що відповідні фахівці Франції відвідають Київ протягом найближчих двох місяців.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект