НОВИНИ

15.03.2014 | США готові обвалити ціну російської нафти
За матеріалами - Radio24.ua

До 14 березня закупівельники можуть придбати до 5 млн барелів сирої нафти, що становить 1% від 696-мільйонного стратегічного запасу Штатів. Але ефект перевершив всі очікування - у Нью-Йорку нафтові ф'ючерси впали на 2 % - до $ 98, що в майбутньому для Росії може стати фатальною проблемою, адже справа саме в ціні на нафту, доходи від торгівлі якої складають майже половину російського бюджету. Кремль закладав у бюджет-2014 ціну нафти $ 102. Падіння нижче цього рівня означає невиконання бюджету.


Офіційно Білий дім заявив, що відкриває запаси для тестування системи у зв'язку зі збільшенням обсягів виробництва нафтових продуктів на території США.


Росія, як світовий лідер з виробництва нафти, викликає стурбованість енергетичних експертів тим, що її природні ресурси можуть стати аргументом в політичному протистоянні з Україною.


«Вторгнення Росії до Криму створює більшу загрозу, ніж амбіції Володимира Путіна. Реальна небезпека для всього світу в тому, що нафта і природний газ вкотре використовуються як засоби ведення війни», - заявив відомий американський енергетичний експерт Ті Бун Пікенс.


Стратегічний нафтовий резерв - запас, створений США в 1975 році для захисту від можливих енергетичних шоків. За всю свою історію США відкривали запаси всього кілька разів - в 1990 році під час першої війни в Іраку і в 2011 році для полегшення тиску на нафтові ринки після падіння виробництва палива в Лівії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект