НОВИНИ

13.03.2014 | В Словаччині хочуть гарантій, що Україна заплатить за реверсний газ
За матеріалами - Української енергетики

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що занепокоєний тим, чи буде Україна надійним партнером, коли справа дійде до виконання її зобов’язань.



Він зазначив, що уряд Словаччини не може змусити комерційну компанію Eustream інвестувати 20 млн. євро в газотранспортну інфраструктуру через потенційний сценарій, за якого Словаччина почне постачати газ в Україну, але Києва не вдасться за нього заплатити. Світ не може так працювати, висловив думку Фіцо.



Він зазначив, що європейська перспектива України вітається і вона була надана, коли Україні запропонували угоду з ЄС про асоціацію, проте це не означає, що гаманці та бюджети країн ЄС владнають проблеми, з якими стикається Україна.



Кілька місяців Україна та Словаччина проводили переговори щодо реверсного потоку з заходу на схід. За словами прем’єр-міністра, мав бути підписаний Меморандум про взаєморозуміння, проте українським партнерам не вдалося його підписати.



«Я спитав прем’єр-міністра України, чи може він гарантувати, що ці переговори будуть продовжені», сказав Фіцо. «Він відповів, що вони перетасовують менеджмент операторів в Україні і що ці переговори, як очікується, будуть продовжені».



Вирішення технічного аспекту реверсивного потоку займе щонайменше дев’ять місяців. Фіцо заявив про свою готовність продовжувати переговори про реверсний потік, проте наголосив, що Словаччина хоче гарантів від українського уряду, що Київ виконуватиме свої комерційні зобов’язання після того, як отримає газ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект