НОВИНИ

13.03.2014 | Обама допускає, що референдум у Криму може не відбутися
За результатами - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама висловив сподівання, що ініціатори референдуму в Криму можуть змінити своє рішення в результаті “дипломатичних зусиль” Сполучених Штатів.


Про це він заявив у середу під час зустрічі в Білому домі з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком, передає власний кореспондент Укрінформу.


“Ми вважаємо референдум (у Криму – Ред.) нелегітимним. Він суперечить нормам міжнародного права. Він суперечить Конституції України, – наголосив Обама. – Сподіваюся, що завдяки нашим дипломатичним зусиллям упродовж кількох найближчих днів відбудеться переосмислення цих процесів”.


Американський лідер зауважив, що Сполучені Штати вже ввели в дію модель фінансового та економічного впливу. “Але наша сильна перевага в тому, щоб розв’язати цю проблему дипломатичним шляхом”, - підкреслив Президент США.


Він підтримав висловлювання А.Яценюка, що ідея поставити українців перед вибором між гарними відносинами із Заходом і Росією є грою з “нульовою сумою”.


“У ХХІ столітті, з високим ступенем інтеграції, глобальної економіки, це не має жодного сенсу та не відповідає інтересам українського народу”, - висловив думку президент.


Він наголосив, що такий підхід насправді також невигідний росіянам. “Росія повинна думати про те, як можна працювати з Україною для подальшого зміцнення своїх економічних зв'язків, торгівлі та обміну з Європою. Це зробить її сильнішою, а не слабшою. Але, очевидно, Путін має на це інші ідеї”, - зазначив глава Білого дому.


Він підкреслив, що Вашингтон залишається “дуже твердим”, коли говорить, що стоятиме з Україною та українським народом у збереженні територіальної цілісності й суверенітету країни.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект