НОВИНИ

07.03.2014 | ЄС вимагає від Росії вивести війська з Криму
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Євросоюз вимагає від Росії негайного виведення її військ з Криму і водночас припиняє переговори з Росією щодо полегшення візового режиму для її громадян. Пізніше може бути ухвалено рішення про замороження рахунків, обмеження у подорожах окремим особам, а також щодо долі саміту ЄС-Росія. Про це домовились на саміті ЄС глави держав і урядів країн-членів спільноти, повідомив голова Європейської Ради Герман ван Ромпей після завершення зустрічі на високому рівні.


Канцлерка Німеччини Анґела Меркель у четвер, 6 березня, заявила у Брюсселі, що у випадку продовження Росією військових акцій у Криму ЄС суттєво змінить ставлення до Росії, повідомляє dpa.



Три ступеня санкцій ЄС щодо Росії



Анґела Меркель уточнила, що країни ЄС домовилися про "три ступеня санкцій".
За даними dpa, перший ступінь охоплює припинення переговорів між ЄС та Росією щодо спрощення візового режиму для громадян Росії, а також вихід з переговорів про новий договір про основи відносин між ЄС та Росією. За словами Меркель, це "перший активний захід", і він вже застосований.



Другий ступінь санкцій буде застосовано, якщо запорпонована країнами Заходу "контактна група" не почне працювати у наступні дні або відповідні результати не будуть досягнуті "в розумні терміни". Також заплановані візові обмеження окремим особам, які "суттєво пов'язані з подіями в Україні". Конкретні заходи можуть бути обговорені і вжиті на наступному позачерговому саміті ЄС. На ньому ж може бути ухвалено рішення про відмову від саміту ЄС-Росія.



Що стосується третього ступеня санкцій, то у випадку продовження Росією військових акцій у Криму, а також дестабілізуючих дій на сході України, "може суттєво змінитись ставлення ЄС до Росії", - наголосила канцлерка Німеччини. Вона пояснила, що це може означати економічні наслідки. "Ми цього не бажаємо", - зауважила Меркель. Називати санкції третього ступеня більш конкретно очільниця німецького уряду не стала, оскільки "їхній вплив не повинен обговорюватись задовго до їх вжиття".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект