НОВИНИ

10.02.2014 | Сербія і Хорватія побоюються протестів, як у Боснії - експерт
Джерело - УКРІНФОРМ

У Сербії та Хорватії побоюються виникнення такого безладдя, як у Боснії і Герцеговині (БІГ), вважає керівник одного з белградських аналітичних центрів Олександр Попов.


"Загреб і Белград побоюються, що те, що відбувається в Боснії і Герцеговині якось може перекинутися на дві сусідні країни, оскільки економічна ситуація в Сербії та Хорватії теж несприятлива", - сказав аналітик.


За словами Попова, очевидними проявами занепокоєння влади сусідніх з Боснією і Герцеговиною держав став раптовий візит хорватського Прем'єр-міністра Зорана Мілановича в Мостар (БіГ), а також офіційне запрошення до Белграда лідерів боснійських сербів для участі у консультаціях.


Як повідомлялося, за результатами переговорів між сербським віце-прем'єром Олександром Вучичем, президентом Республіки Сербської Мілорадом Додиком і лідером опозиційної Сербської демократичної партії Младеном Босичем у Белграді заявили, що Сербія зацікавлена у стабільності в Боснії і Герцеговині. Подібну позицію Хорватії озвучив і її прем'єр-міністр Міланович під час візиту у Мостар в неділю.


Хвилювання в Боснії і Герцеговині почалися з мирної демонстрації безробітних в місті Тузла на початку минулого тижня. Мирна акція безробітних з часом переросла у масові безпорядки.


Згідно з офіційними даними, внаслідок триденних безпорядків постраждали 348 чоловік: 187 поліцейських і 161 демонстрант. У суботу подав у відставку глава боснійського кантону Сараєва Суад Желькович. Раніше також подали у відставку глави кантонів Тузла і Зениця.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект