НОВИНИ

24.01.2014 | Мовчання лідерів Росії
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Росії події в Україні коментують політики й політичні експерти, але з цього приводу мовчить найвище російське керівництво. Ні президент Путін, ні премʼєр Медведєв донині не висловилися щодо останніх подій в українській столиці. Експерти водночас кажуть: чільники російської влади пильно стежать за перебігом ситуації в Україні і зокрема мимоволі проектують її на свої перспективи.


Російські прихильники української влади намагаються звинуватити опозиційних лідерів у розгойдуванні ситуації. Політики, які дотримуються протилежних поглядів, говорять про те, що Янукович і правляча партія не здатні керувати країною. Російська Держдума в середу ухвалила резолюцію, у якій зокрема закликала західних політиків не загострювати ситуацію в Україні, а українську опозицію – піти на діалог із владою.


Коментуючи стриманий, на його думку, тон резолюції, керівник центру українських досліджень Інституту Європи РАН, політолог Віктор Мироненко говорить, що, можливо, депутати дослухалися до його застережень.


«Скільки днів уже все, що відбувається в Києві, ніхто не коментує. Не висловлюється ні президент, ні премʼєр-міністр. Висловилася Дума дуже і дуже обережно. Я боюся приписати собі цю заслугу , але в грудні я був запрошений в Думу, де все-таки я, як міг, намагався переконати депутатів, що потрібно дуже уважно придивитися до України», – розповів він.


Віктор Мироненко вважає: російське керівництво боїться, що ситуація в Києві може повторитися в Росії – у жорсткішому варіанті.


«Я сказав би, що домінуючі мотиви і домінуюче почуття це страх. Вони не настільки наївні, щоб не розуміти справжні причини, глибокі причини кризи, яка відбувається в Україні», – наголошує експерт.


«Україна, на мій погляд і на моє глибоке переконання, зараз демонструє дещо з дуже недалекого російського майбутнього. Якщо Росія і російська адміністрація продовжать свою лінію на нереформування, то ви побачите в Росії те ж саме, що відбувається зараз в Україні, тільки в Росії це буде набагато жорсткіше», – каже Віктор Мироненко.


Російські експерти загалом по-різному оцінюють події в Україні. Керівник інституту країн СНД Костянтин Затулін в ефірі російської служби Радіо Свобода сказав, що він і його колеги-експерти радили українському керівництву федеративну реформу «як єдине розумне і демократичне рішення, яке відносно територіальної цілісності України дозволить їй зберегтися».


Опозиція прагне до переговорів


Спеціаліст із конституційного права, професор МДУ Олена Лукʼянова наразі не бачить конституційної кризи в Україні. У вимогах опозиції до українського керівництва Лукʼянова вбачає спосіб змусити владу перейти до переговорів.



«Це конституційна криза в тому сенсі, що конституція України почасти еклектична, значно менше, ніж російська. Там дуже багато повноважень у парламенту. Але і дуже багато повноважень у президента. Так, є в цьому плані якийсь конфлікт. Але ж не закликають до перегляду Конституції. Я думаю , що опозиція висуває максимальні вимоги , щоб почати хоч якісь переговори», – оцінює вона.



Не можна не бачити, що перебіг подій у Києві загрожує не лише Україні і її сусідам, але і Європі і всьому світові
Михайло ГорбачовВодночас із заявою щодо подій в Україні напередодні виступив екс-президент СРСР Михайло Горбачов. Він попросив президентів Росії і США втрутитися у ситуацію в Україні і «допомогти їй повернутися на шлях мирного розвитку». «Не можна не бачити, що перебіг подій у Києві загрожує не лише Україні і її сусідам, але і Європі і всьому світові», – вважає екс-президент СРСР. На його думку, події в Україні набули такого вигляду, що без сторонньої допомоги конфлікт врегулювати вже не вдасться.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3200. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект