НОВИНИ

16.01.2014 | У списку підозрюваних у справі про криваві події у Вільнюсі 1991 року є двоє українців
Джерело - Тиждень.ua



«До розгляду справи у суді їхні імена не називатимуться і ніяких даних, які дозволяють ідентифікувати особу також не буде надано», - повідомили Тиждень.ua у прес-службі Генеральної прокуратури Литви.

Як заявили у прес-службі, українцям вже вручили документи про підозру у скоєнні злочину. Це відбулося за сприяння українських правоохоронних органів.

Нагадаємо, у період з 11 по 13 січня 1991 року радянські війська здійснили ряд захоплень стратегічних об’єктів у Литві із застосуванням бронетехніки. Зокрема, у ніч з 12 січня на 13 січня дві колони військових направилися до парламенту та телевізійної вежі у Вільнюсі, біля яких зібралося багато людей.

Під час штурму телевежі загинули 14 людей і 600 були поранені. Атака на будівлю парламенту не відбулася.

Дії силовиків засудили ряд країн колишнього СРСР, у тому числі Україна. Захід, зайнятий кризою в Кувейті, обмежився різкими заявами на адресу Горбачова.

Сам Горбачов заперечує свою причетність до кривавої ночі у Вільнюсі, аргументуючи це тим, що «загальновідомо, що відповідальність за операцію в Литві лежить на чекістах та спецпідрозділі КДБ – Альфа».

Прокуратура Литви порушила справу за подіями тієї ночі. У червні 1996 року кримінальну справу, за якою звинувачували 48 осіб, було передано Вільнюському окружному суду. Кілька десятків осіб уже отримали вирок.

Підозрюваними у справі про штурм телецентру визнано 20 іноземців.

Кримінальна справа складається з 455 томів матеріалів, опитано більше 3 тисяч свідків, проведено більше 1200 експертиз і 180 обшуків.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 237. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект