НОВИНИ

15.01.2014 | Росія побудує Угорщині 2 блоки АЕС в борг
Джерело - Українська енергетика



Москва збирається позичити Будапешту 10 млрд. євро для фінансування двох реакторів єдиної атомної електростанції в Угорщині, яку будуватимуть росіяни. Видання The Financial Times назвало це черговим кроком в низці дій Росії з використання свого впливу в енергетиці та фінансовому секторі для відновлення впливу у східній Європі.


Видання нагадує про домовленості між Москвою та Києвом, а також позику для Білорусі.


Угорська угода є частиною ширшого розвороту в політиці прем1єр-міністра країни Віктора Орбана та його партії, які критикували попередній уряд соціалістів за неспроможність диверсифікації від залежності від російської енергії.


Президент Росії Володимир Путін домовився з Орбаном, що російський державний гігант «Росатом» побудує два нових реактори на станції «Пакс».


Угода підтримує плани Москви з перетворення «Росатому» на ядерний еквівалент «Газпрому», вважають у The Financial Times.


Сергій Кірієнко, голова «Росатому», заявив, що Росія готова позичити 10 млрд. євро, щоб покрити більшу частину коштів на будівництво. Япош Лазар, державний міністр в уряді Орбана, сказав, що позика складе 10-12 млрд. євро на строк більше 30 років.


Він наголосив, що атомна електростанція залишиться у власності Угорщини. Управляє «Пакс» компанія MVM, державна енергетична група, яка викупила минулого року основного угорського імпортера російського газу у німецької компанії Eon.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект