НОВИНИ

14.01.2014 | МВФ прогнозує посилення економічної кризи в Україні
Джерело - УНІАН



Економіка України, поряд з економіками низки інших країн Європи, що розвивається, зокрема, Туреччини, Сербії, Угорщини та Хорватії, залишиться вразливою в 2014 році, а перспектива відтоку капіталу з ризикованих ринків внаслідок скорочення політики фінансових стимулів у розвинених країнах, зокрема в США, може лише посилити економічну кризу в Україні, заявив в інтерв'ю агентству Reuters заступник директора європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Аазім Хусейн.

МВФ прогнозує кризу

 

«Вкрай вразливі ті країни, що продемонстрували найсильнішу реакцію в середині 2013 року, - Туреччина, Україна, Сербія. У майбутньому я очікую, що вони ж залишаться більш уразливими, - сказав Хусейн. - ... Щонайменше, їм загрожує більш сильна криза, якщо ринки відреагують в подібній рефлекторної манері на майбутнє скорочення стимулів".

Крім того, Хусейн спрогнозував, що загальне зростання економік Європи виявиться нижче показників відновлення країн з розвиненою економікою. На думку економіста, Європа, яка розвивається, поки далека від стабільного відновлення, так як потоки капіталу все ще нижче докризових рівнів, зарубіжні банки, які панують в регіоні, запасають капітал, а інвестиції залишаються слабкими.

«Я очікую, що зростання буде в районі 2,5 % в 2014 році», - сказав представник МВФ.

Наприкінці грудня 2013 Міжнародний валютний фонд прогнозував спад економіки України за підсумками 2013 року на 0,3 % і погіршив прогноз зростання в 2014 році до 1 %, тоді як у жовтні 2013 прогнозував зростання на 0,4 % в 2013 році і на 1,5 % в 2014 році.

Крім того, Рада директорів Міжнародного валютного фонду 20 грудня 2013 вийшов із заявою про те, що макроекономічна політика, що проводиться владою України, підсилює значні зовнішні й фіскальні дисбаланси, а також багато в чому поглиблює рецесію. На думку директорів МВФ, Україні потрібна фіскальна консолідація і значне скорочення бюджетних витрат з одночасною раціоналізацією роботи сектору державних закупівель, а також проведення істотних реформ в енергетичному секторі, в першу чергу, в сфері тарифного освіти.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3648. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект