НОВИНИ

21.07.2004 | Східна політика ЄС не є пріоритетом нового президента Європарламенту
Джерело - Євроатлантична Україна

Виступаючи 20 липня 2004 року після свого обрання на посаду Президента Європейського Парламенту, представник групи соціалістів, іспанець Жосеп Боррелл Фонтеллес, дякуючи за свою  підтримку, зокрема, промовив:


“Основні плани моєї діяльності будуть винесені на загальний огляд у вересні після проведення консультацій з лідерами парламентських груп”.


Тим не менш, серед ключових пріоритетів були виділені наступні: обрання нового складу Єврокомісії, плани щодо нових фінансових перспектив, Пакт стабільності та зростання, євро-середземноморські відносини та проблематика Близького Сходу, а також ратифікація Конституційного Договору.


Необхідно констатувати, що, на жаль, питання політики ЄС, в цілому, та Європарламенту, зокрема, по відношенню до східних сусідів не згадувалися. Що це, прикрий недолік чи окреслена позиція? Це той сигнал, або відсутність такого, що повинні  бути всебічно враховані.


Хочеться сподіватися, що на вересневій сесії Європейського Парламенту, його новий президент надасть відповідну увагу східноєвропейській політиці, в тому числі й відносинам з Україною. При цьому, треба враховувати, що серед всіх інститутів ЄС саме Європейський Парламент відрізнявся особливим, дружнім ставленням до євроінтеграційних намагань України.


Щиро вітаючи Жосепа Боррелла з обранням на найвищу посаду в Європейському Парламенті, “Євроатлантична Україна” впевнена, що  новий його склад максимально сприятиме наближенню України до її стратегічної мети. 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект