НОВИНИ

19.12.2013 | Павел Коваль: Росіяни не дають грошей задарма
Джерело - Українська енергетика



Розмова відбувалася в кулуарах VIII Енергетичного форуму, що проходить цими днями у Сопоті, і який зібрав багатьох політиків, бізнесменів та експертів з Польщі та країн регіону.

 

"Українська енергетика" дізнавалася, що думають у Європі про новий "газовий пакт" Януковича-Путіна, а також якими є перспективи підписання Угоди про асоціацію.

 

 

- Як Ви можете прокоментувати нещодавнє зближення України та Росії в енергетичних питаннях, а саме згоду на надання кредиту в 15 млрд. дол. та знижку в ціні на газ?

 

- Домовленостей немає. Є заява про наміри. І це важливо. Угоди немає, ми не знаємо, чи вона існує. Невідомо, на яких принципах Росія викупить українські єврооблігації.

 

Якщо це єврооблігації, це означає брак довіри до українського партнера. Росіяни хочуть мати гарантію, що на підставі міжнародних правил вони можуть домагатися погашення боргу. З цього можна зробити висновок, що ситуація може розвиватися до білоруського сценарію – кошти надаються на покриття "дірок" українського бюджету за рахунок збільшення впливу в українській економіці.

 

- Економіці загалом чи …?

 

- Я не знаю, які сектори можуть бути важливими.

 

- Якою може бути відповідь ЄС?

 

- Це не питання торгів. ЄС може надати 16 млрд. дол., МВФ – 20 млрд. дол. Власне, брак порозуміння між Україною та ЄС полягає в тому, що у такий спосіб Брюссель не буде вести переговорів з Києвом.

 

В Україні повинні добре зрозуміти, що з Росією – як і з іншими – не може бути безкоштовного сиру. Ті 15 млрд. дол. Росія поверне. Можливо, за ці гроші будуть відбуватися закупівлі російського газу і нафти. Росіяни не дають грошей задарма.

 

Кошти, які можна отримати від ЄС в рамках переговорів щодо підписання Угоди про асоціацію, також даються на певних умовах. Але ці умови служать розвитку української економіки і економіки ЄС.

 

- Все-таки, нові домовленості з Путіним наближають чи віддаляють Україну від підписання Угоди про асоціацію з ЄС?

 

- З багатьох причин уряд Азарова не підпише Угоду про асоціацію. Це може бути інший уряд, призначений Януковичем, це може відбутися навіть за кілька років.

 

Азаров, який два місяці тому казав, що ЄС – це найкращий вихід, а потім говорить протилежне, не може бути надійним партнером. Це також стосується його позиції в Україні.

 

Можна дуже легко втратити довіру. У політиці чи бізнесі саме довіра є найважливішою. Уряд Азарова – як "проєвропейський" – довіру втратив.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8916. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект