НОВИНИ

16.12.2013 | Рада закордонних справ ЄС обговорила ситуацію в Україні
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"



Попри критику на адресу української влади, котра напередодні пролунала з Єврокомісії, міністри закордонних справ країн-членів ЄС під час зустрічі у Брюсселі у понеділок, 16 грудня, учергове наголосили на готовності співпрацювати з Києвом. "Двері до Європейського Союзу і далі залишаються відкритими для України", - заявив міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле, повідомляє інформаційне агентство dpa.

Політик також підкреслив зацікавленість ЄС у підписанні угоди про асоціацію з Україною. "На це усе ще є певна надія", - відзначив голова німецького МЗС. Як заявила верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Кетрин Ештон, деякі з названих Віктором Януковичем економічних причин, через які угоду про асоціацію не було підписано, можна буде подолати. "Деякі - за допомогою підтримки ЄС, інші - через фінансові інституції, ще інші - за допомогою приватного сектору, усе можливо", - заявила Ештон.

Суперечливий пост Фюле у Twitter

Нагадаємо, що 15 грудня єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле розкритикував непослідовність української влади. "Слова і дії президента і уряду щодо угоди про асоціацію розходяться дедалі більше", - написав політик на своїй сторінці у Twitter. Він нагадав також про свою недавнюю зустріч із першим віце-прем'єром України Сергієм Арбузовим у Брюсселі. Зокрема, Фюле зазначив, що подальше обговорення угоди про асоціацію мало залежати від "чіткої готовності підписати" угоду. "Роботу відкладено, відповідей немає", - написав Фюле.

 

Однак уже у понеділок голова МЗС Нідерландів Франс Тиммерманс розкритикував заяву єврокомісара. "Я думаю, робити політику на основі запису у Twitter пана Фюле - це, певно, не найкращий підхід до цієї проблеми", - заявив політик. Рішення Фюле стало свідченням дедалі більшого розчарування європейських політиків та посадовців непослідовною позицією, котру вони спостерігають у Віктора Януковича, який схиляється то до Брюсселя, то до Москви, відзначає агентство Reuters.

Критика на адресу Росії

Позиції ЄС та Росії у питанні України залишаються відмінними, повідомляє dpa. Одразу після розмови із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим голови зовнішньополітичних відомств багатьох країн-членів ЄС гостро розкритикували тиск, котрий Москва здійснює на Київ. "Звичайно, це обтяжує відносини між ЄС та Росією", - заявив голова британського МЗС Вільям Хейг перед зустріччю із російським колегою.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт звинуватив Москву у вчиненні економічного й політичного тиску на Київ, через який Україна утрималася від підписання угоди про асоціацію. "Це має вплив на наші відносини, адже ми побачили, що Росія розпочала проти угоди про асоціацію доволі широку пропагандистську кампанію на підставі викривленої інформації, а часом і відвертої брехні", - заявив Більдт. За його словами, Лавров також "просто некоректно" висловлювався про дану угоду.

За словами Франса Тиммерманса, Україна повинна сама мати можливість обирати своє майбутнє. "Ми не повинні грати у цю гру зі створення зон впливу", - наголосив політик. "Зрозуміло, чого хочуть громадяни України", - сказав міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн. За його словами, Москва повинна зрозуміти, що угода з Києвом не спрямована проти Росії. Водночас Ґідо Вестервелле наголосив на необхідності продовження діалогу з Москвою. "Росія залишається нашим стратегічним партнером", - підкреслив політик.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2795. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект